Kolejna nagroda na ręce Chicago Bulls

Po Thibodeau i Rose’ie przyszła pora na Formana!

Władze NBA uhonorowały kolejnych ‚najlepszych’ z dobiegającego końca sezonu 2010/11. Tym razem nagrody wpadły w ręce menadżerów zespołów. Nagrodę tą przyznaje się począwszy od sezonu 1972/73, a przed rokiem wyróżnienia dostąpił John Hammond z Milwaukee Bucks.

Ten sezon okazał się wyjątkowy dla Gara Formana z Chicago Bulls i Pata Rileya z Miami Heat. Obaj panowie przeszli też do historii jako dwaj pierwsi i wspólni zdobywcy tego trofeum! Co ciekawe trzeci w głosowaniu był John Paxson z Chicago!

W swoim trzynastym sezonie z ekipą z Chicago, a drugim jako GM, Forman z „Bykami” zaliczył 62 wygrane podczas regular season. Jego, nowo pozyskany trener – Tom Thibodeau – otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Trenera Roku, a lider drużyny – Derrick Rose – zapisał się w historii ligi jako najmłodszy MVP.

Przed rozpoczęciem rozgrywek Forman wzmocnił Byki graczami pokroju: Carlosa Boozera, Ronniego Brewera i Kyle’a Korvera.

Z kolei Brylantowy Pat na przestrzeni szesnastego sezon z Żarem przedłużył  kontrakt z – Dwyanem Wadem i sprowadził do zespołu – czyniąc z niego ligowego faworyta do tytułu – LeBrona Jamesa i Chrisa Bosha. Riley nie zawahał się też zaufać młodemu coachowi Erikowi Spoelstrze, na którego spadała ogromna fala krytyki podczas R.S.

—-

Larry Bird pozostanie w fotelu prezydenta Indiany Pacers. Na spotkaniu z Herbem Simonem w L.A. legendarny gracz Celtów i trzykrotny MVP ligi, ustalił warunki wypełnienia ostatniego roku swojego kontraktu. Wiadomo, iż pierwszym celem Larry’ego będzie prolongata umowy z trenerem Frankiem Vogelem.

—-

Coraz więcej newsów dociera do naszych uszu z Oakland i siedziby Golden State Warriors. Tam na interview mają stawić się trenerzy: Dwayne Casey (asystent Ricka Carlisle w Mavs),  Lawrence Frank (asystent Doca Riversa w Celt’s) oraz bezrobotny Mike Brown (były laureat COTY z Cavs a obecnie komentator TV). Faworytem może okazać się właśnie Brown.

—-

Ten sam orzech do zgryzienia mają działacze Rockets. Przez biuro w Houston mają przemknąć (bądź już przemknęli) – Brian Shaw (asystent Lakers), w/w Dwayne Casey, Sam Cassell i Mario Elie (ex Mistrzowie NBA z Rockets a pierwszy to asystent Riversa) czy Mike Woodson (bezrobotny, były trener Hawks).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *