Aquille Carr – przyszłość NBA?

Nastolatek ze szkoły średniej Patterson mierzy zaledwie 5’6”, ale jest jednym z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia. Mimo że do NBA może trafić najwcześniej w 2013 roku, to już teraz budzi duże emocje. Szczególnie dlatego, że podobno otrzymał ofertę od Lottomatici Rzym na grę w tym zespole i kontrakt w wysokości 750 tys $. Czy pójdzie w ślady Brandona Jenningsa i przede wszystkim czy nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei – o tym przekonamy się już wkrótce.

W rozwinięciu raport jaki na jego temat mają specjaliści z ESPN.

Strengths:

Aquille is one of the quickest and explosive players in the country, regardless of class. Despite being small in stature, Carr truly impacts the game on each end of the court, especially in an uptempo affair like this one. Offensively he gets in the paint at will. He is a good passer though he can be a little too creative at times and his teammates can have trouble catching his passes. Aquille is super athletic and can dunk at 5’6. His athletic ability and super tight handle allow him to finish at the rim when he slashes to the basket.

Weaknesses:

Aquille needs to improve the consistency on his streaky jump shot. He also needs to take better care of the ball and not try to force too many issues. His size may hinder him if he doesn’t get a few more inches.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

12 komentarzy

 1. pipen napisał(a):

  Jak dla mnie steetballowe i n1 umiejętności to za mało na gwiazdę NBA. Życzę mu kariery przynajmniej takiej jak Maxi Bouges

 2. TW32 napisał(a):

  Zbyt niski. Historia pokazywała, że nie trzeba mieć 2 metrów, żeby istnieć w NBA, ale myślę, że poniżej wzrostu 1.78 m nie ma co liczyć na zostanie wielką gwiazdą…
  Sam mam 183 cm i choć w liceum grywałem na sf z racji dobrej budowy (Little ben ^^), to dzisiaj gram ewentualnie na sg a zazwyczaj na pg.
  Może i jest bardzo szybki itp. ale jak wyją mu takie konie jak Rondo czy Rose to ten chłopak będzie miał średnie na poziomie 6 pkt, 4 asyst i 5 strat…

 3. Bob napisał(a):

  Dla mnie dobrym przykladem na to ze mozna z obecnych graczy jest Earl Boykins. Ale jasne jest, ze mierzac 5’6” nie przebije sie przez duzo wiekszych i silniejszych PG jak wspomniani Rose, Rondo, Evans czy Holiday. Niemniej moze byc dobrym zmiennikiem. No i nie zapominajmy, ze wciaz moze urosnac jest dopiero w szkole sredniej :)

 4. GPRbyNBA napisał(a):

  oki
  to teraz powiedzcie ile to jest 5’6” na polską miarę

 5. Bob napisał(a):

  GPRbyNBA dokładnie 167.64 cm.

 6. Mac napisał(a):

  Jak rozmawiacie o wzroście to Muggsy Bogues tylko uśmiecha się pod nosem ;)

 7. woy9 napisał(a):

  Nate Robinson też;-) oraz Spud Webb

 8. GPRbyNBA napisał(a):

  w europie może coś zdziała

 9. momo napisał(a):

  ale widzieliście ten kozioł? w dryblingu i kozle przypomina Iversona;D wcale nie jest zbyt niski na gwiazde… wzrost to nie wszystko;]

 10. woy9 napisał(a):

  właśnie tak, liczą się też umiejętności , a dryblingiem gość naprawdę może skręcić kostki rywalom;0

 11. ktoś napisał(a):

  no dokładnie;] @woy9 widze że sie rozumiemy;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *