Hawks szykują zmiany na Bulls

Trener Drew już zapowiedział kilka zmian w podstawowym składzie. Praktycznie pewne jest ponowne wstawienie do podstawowego składu Marvina Williamsa, który zagra na pozycji niskiego skrzydłowego. To sprawi, że Josh Smith i Al Horford przesuną się odpowiednio na PF i C. Zmiany mają na celu dopasowanie się do innego stylu gry niż poprzedni rywal Hawks – Orlando Magic. W drużynie z Orlando największym zagrożeniem był center – Dwight Howard. W Bulls jest nim oczywiście Derrick Rose, który na dniach ma zostać ogłoszony MVP sezonu zasadniczego.

We’re looking at different things [and] we have not decided yet. We’ll go through a walk-through [practice] and look at some other things, but we haven’t sorted it out. I’m just going on feel right now. Obviously, against this Bulls team, we’re not facing Dwight Howard.

Pozycja rozgrywającego w Hawks jest obecnie największą bolączką. Kirk Hinrich pozyskany w wymianie z Wizards grał ostatnio świetnie, ale na 3 minuty do końca serii z Magic naciągnął ścięgno w udzie i jeżeli zagra choćby w jednym meczu przeciwko Bulls to będzie wielka niespodzianka.

He does look like he’s walking better. Kirk is a tough guy. What I was told, going into this series and hearing how the injury was, me personally, I’m not looking for him to come back.

W tej sytuacji trener Drew ma dylemat. Czy do pierwszego składu wstawić swojego super-rezerwowego Jamala Crawforda, czy zatrzymać go na ławce i dać rolę pierwszego rozgrywającego w ręce niedoświadczonego Jeffa Teague’a.

The decision that I have to kind of ponder is whether to disrupt what we do off the bench versus just going back and starting [Crawford]. The last few days, we’ve looked at both situations. The things we’ve done, we’ve used them in the starting lineup and out of the starting lineup.

Tymczasem dobre wiadomości dla fanów Bulls i Heat. Zarówno Carlos Boozer jak i Udonis Haslem mają być do dyspozycji swoich szkoleniowców przed kolejnymi meczami swoich drużyn.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

3 komentarze

  1. Woy9 pisze:

    nie chcę się chwalić ale pisałem o tym wczoraj w zapowiedzi i zakładałem te przesunięcia o pozycję wyżej w Hawks;)) to było dosyć pewne by znaleźć podobny styl do Byków. zobaczymy jak Hawks na tym wyjdą?

  2. Bob pisze:

    Tak wiem, z tym że wtedy to były przypuszczania, a teraz już potwierdzone informacje. Teague wyjdzie w podstawowej piątce na 99%.

  3. woy9 pisze:

    spoko;) cieszę się ,że trafiłem w 100tkę. Collins byłby gościem bez znaczenia w ataku przeciwko defensywie Byków i można by było wypuszczać Noaha do podwojeń na Horforda czy Smitha (czyli graczy z 3 i 4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *