Heat omal nie zadławili się śniadaniem

Heat zgodnie z przewidywaniami zakończyli przygodę Sixers z playoffami. Nie przyszło im to jednak łatwo. Przez całe zawody czuli oddech gości na plecach i dopiero na 16 sekund do końca po celnych rzutach wolnych Anthony’ego i pudle z półdystansu Iguodala’i mogli odetchnąć. Teraz na ich drodze staną Celtics – drużyna, która nie popełnia błędów w ostatnich minutach.

Nazwa drużyny Stan I II III IV Wynik
Philadelphia 76ers
1 23 19 25 24 91
Miami Heat
4 27 18 27 25 97

Kilka słów o meczu

LeBron James podgrzał atmosferę przed meczem mówiąc, że Sixers są dla nich śniadaniem które muszą skończyć zanim wezmą się za lunch (Boston Celtics). Ten cytat z jednego z utworów Jay’a Z sprawił, że goście postanowili być ciężkostrawni.

Lou Williams w szatni nadał swoim kolegom śniadaniowe przezwiska i tak niektórzy stali się płatkami kukurydzianymi, a inni naleśnikami. Złośliwi dziennikarze powiedzieli, że po pierwszej połowie LeBron James prawie był bajglem (okrągła bułka z dziurą) – ponieważ zakończył ją tylko z 3 punktami na koncie.

Kluczowymi graczami wczorajszego spotkania okazali się być rezerwowi Heat – Mario Chalmers i Joel Anthony. Pierwszy był nie do zatrzymania na atakowanej połowie i zdobył 20 punktów, drugi zagrał 39 minut i nie oddał rzutu z gry ale walczył jak lew pod swoją obręczą. Dodatkowo zdobył niezwykle ważne punkty z rzutów wolnch w samej końcówce. Ich gra w pierwszej połowie była tak dobra, że trener Spoelstra dokonał zmiany w piątce i na drugą połowę Chalmers i Anthony zajęli miejsce Bibby’ego oraz Ilgauskasa.

Po wspomnianych rzutach wolnych środkowego Heat piłkę otrzymał Iguodala. Na tablicy widniał wynik 91-94 a do końca zostało około 15 sekund. Iggy najpierw zbyt długo dryblował z piłką, a potem nie wiedzieć dlaczego rzucił z wyskoku za 2 punkty. Dodatkowo rzut był niecelny i Miami dokończyło mecz trafiając z linii.

Cytaty spotkania

It was a battle each and every game. They came and played. They played together, and they played hard …It was for us to have that stress of having to execute down the stretch. It only gets harder from here on out. Chris Bosh

My biggest fear tonight was the Heat were finally going to make some 3s and they did. They beat us by 33 at the 3-point line. Once again, we held them to 40 percent field goal shooting. – Doug Collins

We understand where we are in this league and where the Celtics are. They’ve proven themselves. They were the Eastern Conference champions last year. If we want to get to anywhere where we want to go, and the goals that we set for ourselves early in training camp, we have to go through them. And it wouldn’t be right if we didn’t play them. – Eric Spoelstra

Najważniejsza statystyka

Zbiórki oraz skuteczność z pomalowanego. Heat kolejny raz zdominowali tablice. Mieli aż 15 zbiórek w ataku (47 w sumie) przy odpowiednio 9 i 41 Sixers. Co znamienne – najmniej zebranych piłek wśród gości mieli obaj środkowi – Spencer Hawes i jego zmiennik Tony Battie. Zaskakujące natomiast jest to, że Sixers imponowali skutecznością pomalowanym. Mieli 44 punkty w tym polu przy zaledwie 26 Heat. Jeżeli gospodarze nie poprawią się w tym elemencie to mogą mieć duże problemy z Celtics. Dodatkowo rzuty za 3 punkty. Miami miało 12 celnych trafień z dystansu (na 30 prób), przy zaledwie 2/12 Sixers.

Kluczowy moment

Gracze z Miami prowadzili tylko 92-91 na 16 sekund do końca, ale po świetne penetracji Mario Chalmersa wolny pod koszem znalazł się Joel Anthony. Centra dopadł jednak gracz Sixers i mocnym faulem wysłał go na linię rzutów wolnych. Kanadyjczyk wytrzymał presję – trafił dwa razy i pozwolił swojemu zespołowi na doprowadzenie spotkania do końca.

Najlepsi / najgorsi

Najlepszy gracz: Dwyane Wade: 26 punktów (10/25 z gry, 1/5 za 3 punkty), 11 zbiórek, 7 asyst, 1 przechwyt, 1 blok, 2 straty w 42 minuty na boisku. Dodatkowe wyróżnienie dla Mario Chalmersa: 20 punktów (7/14 z gry, 6/12 za 3 punkty), 2 asysty, 2 przechwyty, 1 strata w 31 minut. Mario może liczyć na więcej minut przeciwko Bostonowi, a może nawet na występy w pierwszej piątce.

Najgorszy gracz: Spencer Hawes: 4 punkty (2/7 z gry), 4 zbiórki, 4 asysty. Kolejny raz zupełnie niewidoczny. Poza Battie wszyscy gracze Sixers mieli od niego więcej zbiórek, a dla środkowego to prawdziwa obelga. Pozycja centra jest prawdziwą zmorą Filadelfii i trzeba liczyć, że będą szukać wzmocnienia pod koszem.

Kontuzje / gracze nieaktywni

Sixers: Antonio Daniels (decyzja trenera), Andres Nocioni (decyzja trenera), Marreese Speights (decyzja trenera)

Heat: Jamaal Magloire (decyzja trenera), Mike Miller (decyzja trenera), Eric Damier (niezgłoszony do składu, decyzja trenera)

Ciekawostki

• Dla Chrisa Bosha mecze przeciwko Celtics będą pierwszymi w jego karierze występami w drugiej rundzie playoff.
  • Dwyane Wade i LeBron James mają sporo porachunków z Bostonem. W poprzednim sezonie obaj zostali przez nich wyeliminowani.
  • LeBron James otrzymał tytuł gracza kwietnia przed pierwszym gwizdkiem.
  • Trzy punkty w pierwszych 24 minutach jest negatywnym rekordem playoffowej kariery LBJ.

Sixers: Brand 22 (6zb), Iguodala 22 (10zb, 4ast), Hawes 4, Meeks 12, Holiday 10 (5zb, 8ast), a także Battie 0, Williams 4, Young 13 (5zb), Turner 4 (10zb)

Heat: Bosh 22 (11zb), James 16 (10zb, 8ast), Ilgauskas 0, Bibby 0, Wade 26 (11zb, 7ast), a także Howard 0, House 0, Jones 9, Anthony 4, Chalmers 20

Komentarze do wpisu: “Heat omal nie zadławili się śniadaniem

1. będziecie podliczać typowania po pierwszej rundzie?

2. tak , mam pewien plan. za wytypowanie wygranego jeden punkt, a dodatkowo za właściwy wynik 2pkt. szczegóły w okolicach poniedziałku;) pozdro!

3. myślę, że za dokładny wynik każdej pary powinien być za 3 pkt., a rezultat za 1 pkt.