Hornets wyrównali, rewelacyjny Paul

Po ostatniej konfrontacji Los Angeles Lakers – New Orleans Hornets podejrzewałem, że długo nie zobaczymy Chrisa Paula w fenomenalnej formie. Myliłem się. „CP3” ponownie wspiął się na szczyt swoich umiejętności i poprowadził armię „Szerszeni” do zwycięstwa. Po czterech meczach mamy remis w tej serii. Przewaga parkietu jest po stronie Lakers, ale to nic nie oznacza.

Nazwa drużyny Stan I II III IV Wynik
Los Angeles Lakers
2 25 20 22 21 88
New Orleans Hornets
2 22 27 20 24 93

Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. gra przez cały mecz była niezwykle wyrównana. Zarówno Los Angeles Lakers jak i New Orleans Hornets maksymalnie zdołali odskoczyć tylko na 9 punktów. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Na 33 sekundy przed końcem po celnych rzutach wolnych Lamara Odoma goście z L.A. przegrywali tylko dwoma punktami. „Szerszenie” rozegrały jednak kluczową akcję w odpowiedzi. Chris Paul skupił na sobie uwagę defensywy, ale w ostatnim momencie oddał do Jarretta Jacka, który zdobył punkty i przewaga NOH urosła do czterech „oczek”, a do końcowej syreny pozostało 9 sekund. To było zagranie kończące po którym LAL już się nie podnieśli. Pau Gasol wprawdzie szybko zdobył dwa punkty spod kosza, ale Jack dobrze spisywał się z linii rzutów wolnych i nic nie dało się już zmienić.

Pierwsza połowa była ciekawa w wykonaniu obydwu ekip. Kobe Bryant schodząc do szatni nie niał na koncie żadnego punktu! W przypadku „Black Mamby” to coś naprawdę niezwykłego. Do przerwy miał 0/7 z gry. Skupił się bardziej na podawaniu i zanotował w tym czasie 7 asyst. W drugiej połowie już się trochę bardziej uaktywnił ofensywnie i mecz zakończył mając na koncie 17 punktów (5/18 z gry), 8 asyst i 6 zbiórek.

Chris Paul miał podobnie. Do przerwy zdobył zaledwie 4 punkty. Skrzydła rozwinął w drugiej części z gry. Rozwinął w taki sposób, że poderwał cały zespól w stronę zwycięstwa. „CP3” znowu był fenomenalny. Osiągnął triple-double. Zanotował 27 punktów, 15 asyst i 13 zbiórek. W każdym z tych elementów był nie tylko najlepszy w swojej drużynie, ale nawet po stronie Lakers nikt mu w niczym nie zagroził. Paul to prawdziwy człowiek orkiestra.

Paul zebrał 13 piłek. Dla porównania, podkoszowy duet LAL łącznie tyle zebrał. Andrew Bynum zanotował 11 punktów i 9 zbiórek, a Pau Gasol miał 16 punktów i 4 zbiórki. Goscie przegrali walkę na tablicach 32:39.

Gdy liderzy obydwu zespołów nie kwapili się do seryjnego zdobywania punktów musiał ich wyręczyć ktoś inny. W Lakers do przerwy świetnie wywiązywał się z tego zadania Ron Artest. Już do przerwy zdobył 16 punktów. W drugiej odsłonie jednak zupełnie zgasł i nie dorzucił żadnego punktu. Nieźle spisał się również Derek Fisher, który miał 10 punktów.

W New Orleans Hornets znowu dobrą robotę wykonał Trevor Ariza. Osiągnął 19 punktów i 6 zbiórek. Kolejny raz swoje zrobił także Carl Landry. Tym razem zanotował 16 punktów i zebrał 7 piłek. Mam wrażenie, że „Szerszenie” niemal zawsze w tej rywalizacji mogą liczyć na trójcę Paul, Landry i Ariza.

Rywalizacja ponownie przenosi się do Los Angeles. Na pewno obejrzymy przynajmniej sześć spotkań w tej parze. Kto jednak wygra najbliższe starcie będzie tylko o krok od kolejnej rundy. Dodam jeszcze, że New Orleans Hornets, gdy musi w serii Playoffs grać przynajmniej sześć spotkań to zawsze ostatecznie przegrywa.