Świetny Rose ogrywa Pacers

Nazwa drużyny Stan I II III IV Wynik
Indiana Pacers 0 27 28 24 20 99
Chicago Bulls 1 23 28 20 33 104

Najlepszy zespół po sezonie zasadniczym Chicago Bulls po wspaniałym comebacku uratował zwycięstwo w pierwszym meczu tegorocznych playoffów. Bohaterem spotkania był Derrick Rose zdobywca 39 punktów. Indiana postawiła twarde warunki i napędziła sporo strachu rywalom prowadząc przez prawie cały mecz. Młody zespół nie wytrzymał nerwowo w końcówce dał się dojść na 1:27 przed końcem. W kolejnej akcji Collisona zablokował Korver i po drugiej stronie boiska trafił trójkę, która dała Bykom pierwsze w tym meczu prowadzenie.

Danny Granger mówił przed meczem, że wystarczy powstrzymać Derricka Rose’a, aby wygrać z Bykami. Indianie się to w tym meczu nie powiodło lider Chicago zdobył swoje career high w playoffach 39 punktów dokładając do tego 6 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty. Decydujący dla spotkania był jednak moment na 5 minut przed końcem, gdy Hansbrough ostro sfaulował wchodzącego pod kosz Rose’a. Ostro zareagował na to Luol Deng (18 pts, 10 reb), który dostał za swoją reakcję faul techniczny, ale to rozgrzało publiczną w United Center.

Zanim jednak doszło do emocjonującej końcówki to od pierwszych minut prowadziła Indiana utrzymując wynik blisko dwucyfrowego prowadzenia. Pierwsza połowa to świetna gra rozgrywającego Pacers Darrena Collisona (17 pts, 9 ast, 6 reb) napędzającego ofensywę swojego zespołu. Świetnie w pomalowanym spisywał się Roy Hibbert (11 pts, 8 reb), który już na samym początku zebrał dwie piłki w ataku i zdobył punkty po dobitkach. W całym meczu miał 5 zbiórek w ofensywie.

W drugiej połowie drużyna z Indianapolis nie zwalniała tempa, a problemy z faulami miał Carlos Boozer (12 pts, 6 reb, 4 to), co skrzętnie wykorzystywał Tyler Hansbrough (22 pts, 4 reb) trafiając raz za razem rzuty z półdystansu. W drugiej połowie obudził się też lider Pacers Danny Granger, po tylko 6 punktów przy słabej skuteczności w dwóch pierwszych kwartach w dwóch kolejnych dorzucił 18 punktów. W całym meczu trafiał 50% swoich rzutów z gry i zza łuku.

W czwartej kwarcie drużynę gospodarzy poprowadził do ataku Deng trafiając dwie wielkiej trójki. Końcówka to był już popis Rose’a, który najprawdopodobniej zostanie najmłodszym MVP sezonu zasadniczego w historii. Lider Bulls akcja po akcji dostawał się pod koszem i jeżeli nie trafiał efektownych floaterów czy layupów to był faulowany przez zawodników Indiany, którzy nie mieli sposobu na powstrzymanie go. W całym meczu Rose trafił 19-na-21 rzutów osobistych. Kilka efektownych akcji w końcówce zagrał też Joakim Noah (10 pts, 11 reb, 3 bs), gdy wydawało się, że gracze Indiany znów odskoczą na bezpieczną odległość trafił najpierw dobitkę, a później alley-upa w kontrze po podaniu Rose’a. Ważne trójki trafiał też w ostatnich minutach role player Kyle Korver (13 pts).

Chicago uciekło z pod gilotyny w tym meczu. Nie grali swojej obrony dając zdobyć w pierwszej połowie Indianie 55 punktów. Zespół najmłodszego trenera w NBA Franka Vogela grał swoje w ataku i wydawało się, że będą w stanie już w pierwszym spotkaniu tegorocznych palyoffów sprawić niespodziankę. Nie mieli jednak w swoim składzie Derricka Rose’a. Granger w końcówce przestał trafiać i zabrakło zawodnika, który mógłby uciszyć rozgrzane United Center.