NBA blisko strajku..

Lockout w NBA zbliża się wielkimi krokami. Żadnej oficjalnej informacji na ten temat nie było, ale sugerować to mogą ruchy centrali NBA. Władze ligi z letniego kalendarza skreśliły bowiem dwa wydarzenia.

Przede wszystkim chodzi o rozgrywki ligi letniej w Las Vegas, które miały się rozpocząć około 9 lipca. Zgłosić się do niej miało dwadzieścia zespołów. Ponadto anulowany został letni program stażowy dla trzydziestu studentów, którzy mieli pracować w biurach NBA mieszczących się w Nowym Jorku i Secaucus.

Do kosza powędrowały także plany wysłania zespołów NBA na obozy przygotowawcze poza granice Stanów Zjednoczonych. W kalendarzu również nie uwzględniono gier sparingowych w Europie.

Po raz ostatni w sprawie nowego CBA (obecne wygasa 30 czerwca – przyp. aut.) rozmawiano w połowie lutego. Mówi się, że do kolejnej tury negocjacji dojdzie w tym miesiącu.

Za SportoweFakty.pl

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *