Kemba Walker kolejnym, który stanie u bram NBA!

Kemba Walker, któremu tak uważnie przyglądał się i o którym tak pochlebnie wypowiadał się podczas Tournamentu i Final Four NCAA sam Michael Jordan, podjął decyzję o przenosinach do NBA.

Obok innego rozgrywającego z Duke, Kyrie Irvinga, typowany on jest na czołowy wybór w czerwcowym drafcie.

Walker odnotował w minionym sezonie ze swoją uczelnianą ekipą UConn Huskies bilans 32-9 podczas sezonu zasadniczego i 11-0 podczas drugiej i najważniejszej fazie sezonu. Podczas swoich meczów pobił on rekord punktów w historii uczelni, w sumie rzucając 965 oczek. Jego średnie oscylowały na granicach: 23,5pkt, 5,4zb i 4,5as.

185-cm rozgrywający dostał bardzo pochlebną opinię od swojego trenera Jima Calhouna.

“He’s ready to move on as a basketball player, both emotionally and physically. He just completed the finest basketball season in the history of this university—in 111 years I believe it is. He’ done everything humanly possible in my opinion that he possibly can do, including winning a national championship.”

W minionym tygodniu Kemba dostąpił niesamowitego zaszczytu. Jako pierwszy, czynny zawodnik swojej uczelni, dostąpił honoru zastrzeżenia swojego numeru 15. ciągle będąc w szkole! Przed nim każdy z 13. uhonorowanych graczy w historii Connecticut musiało czekać lata po opuszczeniu uczelnianych murów na podobne wyróżnienie!

Oby jego kariera potoczyła się w żywszym tempie na etapie zawodowca niż Hasheema Thabeeta, albowiem obecny center Rockets to ostatni absolwent tej samej uczelni, który dostał się do NBA.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. bargnani napisał(a):

    ciekawy chłopak, świetnie kontroluje piłkę tylko muszą mu studzić głowę i może być świetnym PG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *