Grizzlies dalej walczą o szóste miejsce na Zachodzie

Memphis Grizzlies wygrali 111-89 z New Orleans Hornets, którzy są ich bezpośrednimi rywalami w walce o jak najwyższą lokatę przed playoffs.

New Orleans Hornets (46-34) 30 18 18 22 89
Memphis Grizzlies (46-34) 30 22 30 29 111

Blazers, Grizzlies i Hornets. Wszystkie trzy zespoły równie dobrze do playoff mogą wystartować z pozycji sześć, siedem i osiem. Do tej najwyższej lokaty zbliżyli się znacząco Grizzlies po wygranej w bezpośrednim pojedynku z Hornets. Gracze z Nowego Orleanu zmierzą się jeszcze we własnej hali z Jazz i na wyjeździe z Mavs. „Niedźwiadki” mają dwa wyjazdy. Ten pierwszy może decydować o pozycjach drużyn ponieważ zostanie rozegrany w Portland, a na koniec sezonu Grizz udadzą się do LA mierzyć się z Clippers. Blazers po za meczem z Memphis czeka jeszcze walka z Warriors w Oakland. Szóste miejsce na Zachodzie da prawdopodobnie możliwość gry z Dallas, z którymi przy odrobinie szczęścia można powalczyć o wygranie nawet całej serii w PO. Z Lakers i Spurs takich szans raczej nie ma.

Pierwsza kwarta to popis Marco Belinellego, który w tym czasie trafił 6 z 9 rzutów z gry i zdobył 16 punktów. Gorzej, że do końca meczu dorzucił jeszcze tylko dwa, ale to raczej standard dla chimerycznego Włocha. Po pierwszej kwarcie mieliśmy remis po 30, a do przerwy gospodarze wygrywali 52-48. Dobrą zmianę dał wchodzący z ławki O.J. Mayo (18 pkt., 6-12 FG), który dodał niezłego powera grze Grizz.

Druga połowa rozpoczęła się od runu Memphis 17-8 i prowadzenia 69-56. Wtedy zaczęła się tradycyjna już w meczach z udziałem Grizzlies dominacja w pomalowanym zespołu Zacha Randolpha (14 pkt., 6 ast., 5 zb.). Hornets musieli sobie radzić właściwie bez pomocy swojego lidera Chrisa Paula, który kryty przez robiącego postępy w grze defensywnej Mike’a Conleya nie był w stanie oddać celnego rzutu. Rozgrywający Grizzlies mimo fatalnej postawy w ataku (2 pkt., 1-5 FG) starał się ograniczać do minimum poczynania CP3 co udało mu się wybornie. Paul mimo rozdania 10 asyst nie mógł zupełnie odnaleźć się po atakowanej stronie parkietu i pierwszy raz w karierze zanotował 0 punktów pudłując wszystkie swoje sześć prób.

Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, aby po czterech minutach gry w ostatniej kwarcie osiągnąć maksymalną różnicę 26 punktów (96-71) po trafieniu Darrella Arthura (8 pkt., 2 zb., 2 ast., 16 min.). Grizzlies zdominowali strefę podkoszową rzucając „swoje” 56 punktów z pomalowanego (28 NOH). Zebrali 41 piłek z tablic przy 34 Hornets, a 11 z nich były zbiórkami w ataku co przełożyło się na 19 punktów drugiej szansy.

Kolejny raz wielką rolę odegrali w grze Memphis Tony Allen (4 pkt., 3 zb., 2 prz., 24 min.) i Sam Young (14 pkt., 6 zb., 22 min.), którzy zarażają swoją energią i skutecznością w obronie resztę kolegów. Grizz zatrzymali Hornets na zaledwie 41% skuteczności z gry (33-80) podczas gdy sami trafili aż 60% (41-68). Przy takiej przewadze pod koszami wynik nie mógł być jednak inny.

Bardzo ważnym elementem dla dobrej postawy zespołu Hollinsa był wkład graczy rezerwowych. Przy słabszej grze w ataku Conleya bardzo udanie zastąpił go w tym elemencie Greivis Vasquez (13 pkt., 5 ast., 5-5 FG). Dobre zmiany dali także Hamed Haddadi (9pkt., 7 zb., 1 bl.) i Shane Battier (5 pkt., 5 zb., +20).

Swoje pierwsze punkty w NBA zdobył Patrick Ewing Jr. trafiając trzy z czterech rzutów z linii. Spudłował do tego swoje trzy próby z gry. Pierwszy z synów gwiazd mojego dzieciństwa zaczyna pojawiać się w lidze. Kto będzie następny? Austin Rivers, Tim Hardaway?

Hornets: T. Ariza 11, C. Landry 11, Ch. Paul 0, E. Okafor 7, M. Belinelli 18 – W. Green 11, J. Jack 10, A. Gray 2, P. Ewing 3, D.J. Mbenga 5, J. Smith 8, Q. Pondexter 3.

Grizzlies: Z. Randolph 14, S. Young 14, M. Gasol 16, M. Conley 2, T. Allen 4 – S. Battier 5, L. Powe 4, D. Arthur 8, G. Vasquez 13, I. Smith 4, O.J. Mayo 18, H. Haddadi 9.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *