NCAA Slam Dunk Contest

To była niesamowita chwila w blasku fleszy dla Jacoba Tuckera, który właśnie zakończył swój ostatni rok w collegu. Wszystko zaczęło się niecały miesiąc temu po oszałamiającym sukcesie zamieszczonego na YouTube video tego mierzącego zaledwie 178 cm rzucającego obrońcy, które dziś ma już ponad 3,5 mln wyświetleń. Film ten zapewnił mu nominację do konkursu wsadów w trakcie Final Four NCAA po tym jak zmiażdżył konkurencję w głosowaniu fanów na Facebooku zdobywając 88% głosów.

Już w pierwszej rundzie jako jedyny zdobył perfect score 50 punktów wykonując po odbiciu piłki od parkietu wsad z przełożeniem piłki między nogami. W kolejnej serii próbował zrobić cartwheel dunk, który dotychczas widziałem jedynie w wykonaniu legendy Slam Nation i chyba pomysłodawcy tego wsadu Abdoulaye „cartwheel man” Bamby, niestety nie udanie. Na pocieszenie wykonał oburącz 360, a w kolejnej próbie pełny obrót po złapaniu piłki odbitej o bok tablicy. W finale próbował jeszcze wykonać 360 z przełożeniem piłki między nogami (Bamba też to potrafi!), ale również bezskutecznie. Musieliśmy zadowolić się dwuręcznym wsadem tyłem po tym jak zdjął piłkę z wyciągniętej ręki swojego kompana przelatując nad nim. This guy can fly!

Tucker, który jako jedyny z zawodników w turnieju gra poza Dywizją I, a dokładniej w D-III, w decydującym pojedynku pokonał Johna Williamsa z UNC Asheville, który finał zakończył wsadem z łokciem w koszu. W porównaniu do show jakie oglądaliśmy w tegorocznym NBA Slam Dunk Contest te zawody dostarczyły nam naprawdę niezłych wsadów i wcale nie potrzeba do tego auta Kia Optima i wyłażącego przez szyberdach Barona Davisa. Miłego oglądania!

3 komentarze

  1. Bob napisał(a):

    Z drugiego filmu – „Pierwszy wsad zrobił gdy mierzył 5-7 (ok. 170cm)” – dziękuję dobranoc…

  2. bargnani napisał(a):

    Ja mam 178 i brakuje mi max 5cm do obręczy więc jak ja mam z tym żyć? :|

  3. Damian Kaźmierczak napisał(a):

    Trenuj Bargnani nawet z takim wzrostem można robić wsady na wymiarze. Wiem, co mówię :) Chociaż Tucker to wybryk natury, 360 btl przy tym wzroście – masakra. Na dodatek jest biały. A niestety fakty są takie, że czarnoskórzy mają w tej materii ułatwione zadanie, ze względu na fizjologię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *