Bulls lepsi od Bucks; popis Rose’a

Trzy celne rzuty z rzędu w decydujących dwóch minutach spotkaniach wykonane przez Derricka Rose’a dały kolejne, czwarte już z rzędu zwycięstwo Bykom. Rozgrywający Chicago Bulls zagrał kolejny znakomity mecz. Zdobył 30 punktów, dorzucając do tego 17 asyst, co jest rekordem w karierze koszykarza.

Koszykarze Chicago Bulls po 53 zwycięstwie (4 z rzędu) odniesionym w tym sezonie umocnili się na czele Konferencji Wschodniej. Byki wygrały ośmioma punktami pojedynek w Milwaukee, chociaż po trzeciej kwarcie to Bucks prowadzili pięcioma „oczkami”. Zadecydowała świetna ostatnia kwarta (26:13) i znakomita dyspozycja Derricka Rose’a. Rozgrywający Byków zagrał kolejne znakomite zawody i w decydujących momentach nie drgnęła mu ręka przy rzutach.

Rose uzbierał 30 punktów, w tym 12/12 z linii rzutów wolnych. Do tego dołożył rekord kariery w asystach (17).

Kiedy jest okazja, po prostu próbuję rzutów. Tak jak mówiłem, gdyby to nie było dla moich kolegów z drużyny, nie byłbym w stanie robić tego, co robię. Po prostu staram się oddawać celne rzuty i dzisiaj to ja prowadziłem grę – powiedział po spotkaniu bohater meczu, Derrick Rose.

Jego chęć i gotowość, tempo, prowadzenie gry, rzuty… Cokolwiek potrzebujemy – on nam tego dostarcza – komplementował rozgrywającego Byków ich trener Tom Thibodeau.

Zwycięstwo w Bradley Center nad Bucks było już czwartym z rzędu wygranym meczem przez Chicago Bulls.

W ekipie z Milwaukee nie pojawił się na parkiecie zapowiadany Michael Redd, który oglądał spotkanie z ławki rezerwowych ubrany w garnitur.

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 87:95

Punktowali: J. Salmons 25 (5 zb), C. Delfino 23 (7 zb), B. Jennings 13 (5 as) oraz D. Rose 30 (17 as), C. Boozer 14 (11 zb), J. Noah 12 (11 zb)