Heat podkręcili temperaturę w końcówce i ograli 76ers

Dwyane Wade zaliczył fantastyczny występ i poprowadził swój zespół do 50 wygranej w sezonie. Obrońca zanotował statystyki na poziomie 39 punków, 11 zbiórek, 9 asyst, 5 bloków i 3 przechwytów. Liczby o podobnej wartości dla swojej drużyny był w stanie w ostatnich 25 latach zanotować tylko Shaquille O’Neal.

Dwyane Wade
Dwyane Wade. Fot. Marc Serota/Getty Images
Philadelphia 76ers (37-35) 27 23 32 17 99
Miami Heat (50-22) 20 31 26 34 111

Sam Wade po spotkaniu pozostał skromny.

I really had no clue what I had going.Dwyane Wade

Również Sixers nie mieli pojęcia jak go zatrzymać. Gdy zacieśniali krycie na nim piłka trafiała do LeBrona Jamesa (32 punkty, 10 zbiórek) lub Chrisa Bosha (20 punktów, 10 zbiórek). Mając takich graczy można pozwolić sobie na przeciętnie grających pozostałych zawodników. Wczoraj wszyscy spoza Big Three zdobyli w sumie 20 punktów, 18 zbiórek i 10 asyst…

Goście, mimo to, przez trzy kwarty dzielnie trzymali grę i byli nawet bliżej odniesienia zwycięstwa. W drugiej kwarcie potrafili prowadzić 16 punktami. Miejscowi zebrali się jednak na zryw 23-2 by na przerwę schodzić prowadząc jednym punktem. Kolejne 12 minut to znów przewaga Sixers, ale to w ostatniej ważyły się losy meczu. Heat wygrali tą odsłonę 34 do 17 i nie pozostawili złudzeń kto był lepszy tego wieczoru. Warto dodać, że w ostatnich 12 minutach sam D-Wade zdobył więcej punktów (18) niż cały zespół z Filadelfii.

They just had another gear. Those three guys got 91 points. That’s tough to beat. This team is a great team. They’ve got so many different options they can go to and then when they go to that small lineup, they are lethal.Doug Collins

Najlepszym graczem 76ers był Lou Williams (24 punkty, 5 asyst). Dobrze spisał się także innym zmiennik Thaddeus Young (15 punktów, 8 zbiórek). Gościom zabrakło przede wszystkim puntków Andre Iguodali i Eltona Branda. Nie zmienia to jednak sytuacji w Philly – gdyby na początku sezonu ktoś powiedział, że z powodzeniem będą rywalizować z Heat na wyjeździe to z pewnością zostałby wyśmiany.

Ciekawostki:

• LeBron James zaliczył w czwartej kwarcie 3 bloki. To o 1 więcej niż cały zespół Sixers przez pełne 48 minut.
  • Wg biura statystycznego NBA – statystyki o podobnej wadze dla swojego zespołu w ostatnich 25 latach zaliczył tylko Shaq O’Neal 23 marca 2001 roku – 40 punktów, 17 zbiórek, 8 asyst, 5 bloków i 3 przechwyty w meczu Lakers z Wizzards.
  • Dla Heat ostatnim sezonem z minimum 50 wygranymi na koncie był ten w 2005/2006 – zakończony tytułem mistrzowskim.
  • Na meczu obecne były najlepsza obecnie tenisistka Caroline Wozniacki i była nr 1 Serena Williams.

Sixers: Brand 8 (8zb), Iguodala 10, Hawes 13 (5zb), Meeks 14, Holiday 13 (6ast), a także Nocioni 0, Williams 24 (5ast), Young 15 (8zb), Turner 2

Heat: Bosh 20 (10zb), James 32 (10zb), Dampier 4 (5zb), Bibby 3 (6ast), Wade 39 (11zb, 8ast, 5bl), a także Howard 0, Magloire 0, House 3, Miller 4, Jones 6, Anthony 0

Komentarze do wpisu: “Heat podkręcili temperaturę w końcówce i ograli 76ers

1. Wade jest naprawdę niesamowity. Na parkiecie robi dosłownie wszystko. Ciekawy jestem ich występu w play-offs.