Sixers bliżej piątego miejsca na Wschodzie

Już tylko 2,5 spotkania dzieli Sixers od piątego miejsca w Konferencji Wschodniej. Tuż nad nimi znajdują się dołujący Atlanta Hawks. Wczoraj gracze z Filadelfii w bezpośrednim pojedynku pokazali, że chcą i mogą być czarnym koniem playoff.

Jodie Meeks, Doug Collins

Jodie Meeks, Doug Collins. Fot. Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Atlanta Hawks (40-32) 28 31 21 20 100
Philadelphia 76ers (37-34) 30 23 21 31 105

Gdy gospodarze zaczynali sezon z bilansem 3-13 można było usłyszeć głosy o kolejnym straconym sezonie i tym kogo będą wybierać z wysokim numerem w drafcie. Doug Collins zachowywał jednak spokój i szukał pozytywów w każdej porażce. Teraz zbiera tego żniwo. Możliwe, że jego nazwisko pojawi się nawet w kręgu możliwych wyborów na Trenera Roku. Wczoraj, po meczu z Hawks, Collins znów triumfował.

That was one of the most gratifying wins of the season.Doug Collins

Kolejny raz najważniejszymi graczami Sixers byli rezerwowi. Lou Williams rzucił 17 punktów, a Thaddeus Young dołożył 16 punktów i 6 zbiórek. Ważny był także powrót do składu lidera gospodarzy – Andre Iguodali (16 punktów, 5 zbiórek). Iggy wyglądał bardzo dobrze i obolałe prawe kolano nie było czynnikiem.

Kluczowa do zwycięstwa okazała się czwarta kwarta. Zawodnicy z Filadelfii rozpoczęli ją od serii 25-6 i przejęli kontrolę nad spotkaniem. W tym fragmencie wspominani Young i Williams rzucili 11 punktów.

Najlepszym graczem Hawks był Josh Smith który zdobył 33 punkty i zebrał 12 piłek. Dodatkowo trafił za 3 punkty na 1,6 sekundy aby zmniejszyć dzielący dystans do trzech oczek. Rzuty wolne Andre Iguodali przeważyły jednak szalę zwycięstwa na korzyść Sixers.

We need this, but we have not made anything yet. We haven’t been guaranteed a spot. We still have games to go.Elton Brand

Poza Smithem na słowa pochwały zasłużyli Kirk Hinrich i Marvin Williams – obaj po 16 punktów. Trener Drew ograniczył wczoraj rotację swojego zespołu do zaledwie 7 graczy.

I felt for three quarters, we played how we wanted to play on the road. They got on the run and we just didn’t recover.Larry Drew

Ciekawostki:

  • Sixers trafili wczoraj 10 z 18 rzutów za 3pkt.
  • Jodie Meeks wszystkie ze swoich 15 punktów zdobył rzutami z dystansu.
  • Oba zespoły osiągnęły wczoraj maksymalnie 11-punktowe prowadzenie.
  • Hawks spudłowali zaledwie jeden rzut wolny (14/15)

Hawks: Smith 33 (12zb), Williams 16, Horford 8 (9zb), Johnson 13, Hinrich 16 (8ast), a także Crawford 10, Pachulia 4 (7zb)

Sixers: Brand 13 (11zb), Iguodala 16 (5zb), Hawes 10, Meeks 15, Holiday 12 (5ast), a także Battie 4, Nocioni 2, Williams 17, Young 16 (6zb), Turner 0

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *