Rezerwowi Nuggets rozstrzelali Spurs

Nuggets grający w oparciu o Carmelo Anthony’ego i Chauncey’a Billupsa nie mogli znaleźć sposobu na San Antonio Spurs. Po wymianie z Knicks nie tylko to uległo zmianie. Styl w jakim podopieczni George’a Karla grają w ostatnich spotkaniach musi budzić szacunek.

Al Harrington, Manu Ginobili

Al Harrington, Manu Ginobili. Fot. Doug Pensinger/Getty Images

San Antonio Spurs (57-14) 34 35 24 19 112
Denver Nuggets (43-29) 24 40 26 25 115

Od dnia wymiany (22 lutego) Nuggets mają bilans 11-4. Dynamiczna, ofensywna gra tego zespołu, która jest oparta na dzieleniu się piłką sprawiła, że liczba ich fanów nie tylko nie zmalała, ale wręcz wzrosła.

They’re a little more unpredictable. They have a bunch of players that can score and they can go to down the stretch. We had a great opportunity. We were up 10-12 for a big part of the game. But they got us on our heels. We stopped being aggressive. We settled for too many jumpers, and they made more than us.Manu Ginobili

Kluczowymi graczami wczoraj okazali się rezerwowi Nuggets. Al Harrington rzucił 27 punktów, a Raymond Felton i JR Smith dorzucili po 18. Jedynym graczem Spurs starającym się odpowiedzieć na ich grę był Gary Neal (25 punktów, 6/8 za 3pkt). Liderzy ostróg – Manu Ginobili (20 punktów) i Tony Parker (19 punktów, 5 zbiórek) nie byli w stanie przechylić szali wygranej na swoją korzyść.

Pod nieobecność Tima Duncana szansę gry w pierwszym składzie otrzymał Tiago Splitter. Brazylijczyk nie mógł zaliczyć tego wieczoru do udanych. Zdobył zaledwie 4 punkty i zebrał 7 piłek. Zdecydowanie lepiej na jego tle prezentował się weteran Antonio McDyess (13 punktów, 12 zbiórek).

Spurs prowadzili w czwartej kwarcie nawet 98-91 po punktach Bonnera, ale Nuggets zerwali się do pogoni. Zdobyli kolejne 11 punktów i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.Harrington rozpoczął i zakończył tą serię celnymi rzutami za 3 punkty.

I’ve always felt like I was a rhythm player. Sometimes it’s hard for me to get it going in four or five minutes. I realize the more aggressive and better I play, the more I’ll play.Al Harrington

Najważniejsze punkty spotkania zdobył jednak Wilson Chandler rzutem z wyskoku z okolic linii rzutów wolnych. Po jego trafieniu tablica pokazywała wynik 114-112 dla miejscowych. W tym momencie rzut z dystansu oddał Ginobili, a po jego pudle od razu został sfaulowany Raymond Felton. Ray trafił 1 z 2 rzutów i na niespełna 10 sekund Spurs mieli jeszcze szansę na wyrównanie. Ponownie piłkę w swoje ręcę wziął Argentyńczyk, ale i tym razem nie udało mu się zdobyć punktów. Duże uznanie za ostatnią akcję należą się Kenyonowi Martinowi, który bronił tak dobrze, że Manu zaliczył airballa.

I take every possession personally, especially at the end of the game when the game is on the line and you can make a play. I got a hand up, and he took two tough shots.Kenyon Martin.

Ciekawostki:

  • Do gry w kolejnym spotkaniu ma być gotowy Aaron Afflalo.
  • Spurs rzucili aż 69 punktów w pierszej połowie (zaledwie 3 mniej od ich rekordu).
  • Nuggets wygrali ostatnie 8 spotkań w Denver.

Spurs: McDyess 13 (12zb), Jefferson 9, Splitter 4 (7zb), Parker 19 (5ast), Ginobili 20, a także Bonner 7, Hill 7, Neal 25, Blair 8 (6zb)

Nuggets: Martin 11 (8zb), Gallinari 13 (7zb), Nene 8 (10zb), Chandler 8, Lawson 12 (5zb, 7ast), a także Harrington 27, Andersen 0, Felton 18 (8ast), Smith 18

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *