Dwie twarze Wizards i Nets

Wizards lepsi od Nets w pojedynku dwóch najgorzej grających na wyjeździe

Wizards wygrali tylko raz na wyjeździe, natomiast ich dzisiejsi rywale tylko 4.razy. Tym samym w hali Verizon Center w Waszyngtonie byliśmy świadkami potyczki dwóch najgorzej się prezentujących teamów – w obcych halach – podczas obecnego sezonu NBA. Grającym bez kontuzjowanego Derona Williamsa gościom, nie pomogły świetne występy Krisa Humphriesa i Jordana Farmara.


Notujący najlepszy mecz w karierze pod względem asyst – 17 – aktualny jeszcze Mistrz NBA z Lakers, umiejętnie kierował poczynaniami przyjezdnych z Newark podczas pierwszej połowy spotkania. Już po pierwszej kwarcie ekipa Avery’ego Johnsona dawała powody do radości swoim zwolennikom. Efektem ich skutecznego ataku był wynik na tablicy 35:22.

Jeszcze do przerwy również za sprawą notującego 10. z rzędu double double Krisa Humphriesa (18pkt/17zb), przyjezdni powiększyli swoją przewagę do 14 oczek. Po przerwie jednak cały obraz gry uległ diametralnej zmianie!

Do akcji wówczas wkroczyli wystrzałowi debiutanci. John Wall przejął kontrolę nad grą, a jego akcje w obronie i w ataku wprowadziły zapowiadany wyżej zwrot akcji. Walczący ciągle o nagrodę debiutanta roku rozgrywający, odnotował 26pkt/8as/6zb/4przech. Mocnym wsparciem okazał się duet niechciany w Atlancie: Jordan Crawford i Maurice Evans.

Crawford wrzucił w Sieci 21 oczek, Evans z kolei, okazał się najskuteczniejszym z ławki z 15 oczkami.

Gościom nie pomogła również wygrana walka na tablicy 47-32. Diabeł tkwił w stratach i liczbie aż 20 w porównaniu do 10. gospodarzy..Ponadto w skuteczności z gry (52% dla Czarodziejów i  blisko 44% dla Netsów).

Najważniejsza dla losów potyczki trzecia odsłona, została wygrana przez stoliczan aż 28-12. Na nic też zdał się występ Brooka Lopeza, autora 21pkt i 10zb.

Gospodarze przerwali pasmo 6. porażek w serii.

Najlepsi strzelcy: Wall 26, Crawford 21, McGee 16 i Evans 15 oraz Lopez 21,Morrow 19 i  Humphries 18

Washington Wizards (17-51) 23 20 28 27 98
New Jersey Nets (22-46) 35 21 12 24 92

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *