Świetny występ Królów przy kontuzji Love’a

Jedno z najlepszych spotkań swoich pupili w tym sezonie obejrzeli kibice Sacramento Kings. Myślący o przeprowadzce do Anaheim Królowie, wygrali w pojedynku „na dnie” Konferencji Zachodniej, z Wilkami, na  wyjeździe. Dla podopiecznych Paula Westphala była to najwyższa wyjazdowa wygrana podczas tego sezonu. Szokiem dla miejscowych kibiców okazała się ostatnia odsłona potyczki, przegrana przez Leśne Wilki aż 20:42.Na dodatek urazu pachwiny doznał mistrz double-double Kevin Love.


Love był zmuszony opuścić parkiet na początku drugiej kwarty. Jego nieobecność szybko wykorzystali przyjezdni.Jednym z bohaterów potyczki okazał się były center Sixers, Samuel Dalembert, który podczas ostatnich pięciu spotkań notuje wyraźną zwyżkę formy, a jego średnie oscylują na granicy 18pkt i 13zb. Po udanym spotkaniu w przeciwko Warriors (27pkt/16zb) Dalembert okazał się nie do zatrzymania dla serbskiego duetu Milicić-Peković.

Tym razem podopieczny trenera Westphala zaplikował rywalom 26pkt i 17zb, mając bardzo mocne wsparcie w duecie Udrih-Thornton. Słoweniec dołożył 19 oczek i 5 asyst, a były gracz Szerszeni dodał 23pkt/9as/8zb będąc o trzy kroki od triple double. Thornton udanie zastępuje walczącego z urazem stopy Tyreke’a Evansa. W tym samym meczu, którym popisał się Dalembert – przeciwko Warriors, obrońca odnotował 42 oczka. Jego ostatnie pięć spotkań to równie imponujący współczynnik 24 oczek na mecz.

Gościom w wygraniu każdej kwarty nie przeszkodził fakt wyrzucenia z gry DeMarcusa Cousinsa. Rookie wdał się w przepychankę z Nikolą Pekovićem i Lukem Ridnourem. Ten drugi, z 22 punktami, okazał się najskuteczniejszym w talii Kurta Rambisa, ale nie uratował teamu w czwartej kwarcie..kiedy to gospodarze stracili aż 42 oczka, podczas rekordowej na Zachodzie, 54. porażce.

Istotny fakt: 27-47 tak wyglądał niekorzystny bilans zbiórek Wilków przy stracie numer 1 zbierającego ligi!

Najlepsi strzelcy: Dalembert 26, Thornton 23, Udrih 19, Jeter i Green po 13 oraz Ridnour 22, Randolph 14 i Milicić z Beasley’em po 13.

Sacramento Kings (17-51) 28 29 28 42 127
Minnesota Timberwolves (17-54) 23 25 27 20 95

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *