Nuggets idą jak burza

Podopieczni George’a Karla wygrali czwarty mecz z rzędu. Do zwycięstwa poprowadził ich duet – Nene Hilario i J.R. Smith. Center Bryłek zaliczył 20 oczek i 7zbiórek, a snajper Nuggets dodał 15 oczek w samej czwartej odsłonie. Samorodki mają chyba lepsze powody do zadowolenia niż fani z Big Apple, albowiem ich pupile notują bilans 9-2 od czasu oddania Carmelo Anthony’ego.

Smith podczas pierwszych trzech kwart zanotował 3 pudła z dystansu. W ostatniej i decydującej rozgrywce eksplodował – trafiając 6 z 7 prób.

Z kolei Ty Lawson bardzo udanie radzi sobie z prowadzeniem gry kolegów od czasu wyjazdu z Kolorado Chauncey’a Billupsa. Tym razem pierwszy PG Nuggets był o punkt od dubletu (9pkt/10as).

Jego koledzy wcale nie byli gorsi. Mając w pamięci świetną skuteczność zza łuku, podczas dwóch, swoich, ostatnich konfrontacji (37 celnych trójek przez dwa spotkania), trafiali, co drugi rzut spoza linii 7,24m (7/14 łącznie i 53% wszystkich rzutów z pola gra). Goście z Atlanty na tle domowników wypadali dość blado, dochodząc do marnej granicy 41% z gry.

Niestety do tego niechlubnego wskaźnika mocno dopisali się liderzy Jastrzębi. 13 oczek przy marnej formie rzutowej (4/16) odnotował Josh Smith. Po poprzednim świetnym występie – 36 oczek – przeciwko Bucks, Joe Johnson został zatrzymany na granicy 12 pkt (4/13)..

Po stronie Nuggets skuteczny powrót, po cztero meczowej absencji zaliczył Aaron Afflalo, autor 15 punktów. Do jego poziomu dopasowali się K-Martin (12pkt/7zb) i Will-Chandler (14/10zb). Trzeba przyznać, że po wyjeździe Melo ten pierwszy wyraźnie odżył, a ten drugi szybko wypełnił lukę na pozycji numer 3, grając bez skrupułów.

Denver Nuggets mają przed sobą dwa mocne testy w postaci potyczek z Magic i Heat. Jednak nawet zepsucie bilansu 41-27, nie grozi im wypadnięciem poza top 8 Zachodu!

Hawks przegrali po raz 29. w tym sezonie, a w ostatnich dziesięciu spotkaniach, gracze Larry’ego Drew wygrali tylko 4-krotnie.

Atlanta Hawks – Denver Nuggets 87:102

Najlepsi strzelcy: Z.Pachulia 19 (10 zb), J.Crawford 13, J.Smith 13 oraz N.Hilario 20, J.R.Smth 15, A.Afflalo 15

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *