Ponaddźwiękowcy dłużej na swoich stołkach

Spotkali się razem w jednym zespole. Jeden był i jest świetnym trenerem, drugi był wszechstronnym zawodnikiem – obdarzony wysokim boiskowym IQ (przedłużeniem ręki trenera na boisku) – a teraz równie udanie prowadzi drużynę z Portland. Obaj też, w różnych czasach, prowadzili Seattle Supersonics. George Karl i Nate McMillan właśnie uzgodnili warunki swoich nowych umów, odpowiednio w Denver Nuggets i Portland Trailblazers.

Pracujący od 2005 roku z Portland Trail Blazers – Nate McMillan – przedłużył kontrakt z tą drużyną na kolejne dwa lata. W szóstym sezonie pracy z Blazers szkoleniowiec ma szansę po raz trzeci awansować do fazy play-off rozgrywek NBA. Jak na razie zajmują szóste miejsce w Konferencji Zachodniej, z bilansem 37-27.

Jego drużyna notuje ostatnio dobrą serię i wygrała czwarte spotkanie z rzędu. Jej łupem padł Żar z Miami, a Blazers wygrali na wyjeździe 105:96.

Z kolei George Karl zgodził się na przedłużenie kontraktu i przez trzy kolejne sezony wciąż będzie trenerem Bryłek. Eks trener Realu Madryt, Bucks i Sonics jest jednym z zaledwie siedmiu szkoleniowców, którzy mogą się pochwalić ponad tysiącem zwycięstw w lidze. Pracuje on z Nuggets od stycznia 2005 roku i za każdym razem wprowadzał zespół do fazy play-off.

Obecnie, po mocnych zmianach w składzie jego team jest 5.siłą Zachodu z bilansem 37-27 czyli identycznym jak Blazers i jego kolega z czasów pracy w Seattle – McMillan.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *