Madison Square Garden stłumiło Jazz..

Po raz pierwszy Carmelo Anthony jako Knicerbocker zdobył 30 oczek. Po raz pierwszy też para liderów – Melo&Amar’e – zdobyła powyżej 30 punktów grając razem. Obaj panowie mocno prowadzili Knicksów do wygranej nr 33 w tym sezonie, aplikując rywalom aż 40 punktów w pierwszej odsłonie.

Jazz, którzy notabene mają tyle samo wygranych na koncie, zaliczyli flopową pierwszą kwartę (24-40) i nie byli w stanie nie podnieść w ciągu dwóch następnych kwart. Przyjezdni tracili kolejno dystans do rywali, a momentum okazała się końcówka trzeciej odsłony i 28-punktowa zaliczka dumy Nowego Jorku.

Bohaterowie wieczoru A. i C. trafili (jakby bez obrony?) 24 z 31 oddanych rzutów na kosz Jazzmanów. Zastępujący Chauncey’a Billupsa – Tony Douglas – dołożył swoje 20 punktów. Prowadzony przez Douglasa zespół zanotował aż o 11% wyższą skuteczność od rywali (56 do 45%).

Knicksi przede wszystkim fantastycznie trafiali zza łuku. 50% skuteczność i 13 trójek mocno zaważyły na końcowym wyniku!

Do wygranej dołożył się niejaki Shelden Williams. Była Bryłka zaliczyła swój szlagierowy występ w nowym trykocie – 16pkt/6as/5zb.

Po stronie Jazz-manów największym wygranym (znów najlepszy zawodnik w słabej drużynie jak to miało miejsce w Wolves; Jazzmani notują bilans 2-8 od czasów objęcia stołka przez Ty’a Corbina) okazał się Al Jefferson, który drugi tydzień z rzędu jest liderem swojej drużyny. Tym razem jego łupem padło 36pkt i 12zb.

16pkt i 8zb zdobył drugi najskuteczniejszy –  a zarazem debiutant – Derrick Favors. O wiele gorszy humor miał po meczu, typowany na nowego lidera Jazz-manów – Devin Harris. Drugi były zawodnik klubu znad rzeki Hudson, nie trafił żadnego rzutu z gry (aż strach się bać jakby zagrał przy obecności Billupsa;) notując 0/7..niewiele lepszy okazał się C.J.Miles (3/14 z gry).

Droga do play off Jazz-manów jest coraz dłuższa..

New York Knicks (33-29) – Utah Jazz (33-31) 131:109

Najlepsi strzelcy: Carmelo Anthony -34 (4×3, 5 as), Amare Stoudemire 31 (3 blk), Toney Douglas 20 (5×3, 6 as), Shelden Williams 13 (6 as)
oraz Al Jefferson 36 (12 zb), Derrick Favors 16 (8 zb), C.J. Miles 12, Gordon Hayward 11, Earl Watson 9 (8 as)

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *