Dinozuary złapane w Sieci, w Londynie!

Nets przerywają złą passę 6.porażek

Pierwszą wygraną od czasu zmiany barw klubowych odniósł Deron Williams. Czego nie udało mu się osiągnąć w nowym trykocie w USA, dokonał poza granicami swojego kraju, a konkretnie w Londynie. Tam bowiem, w pięknej hali O2, gdzie nie raz podczas pre-season games gościły teamy NBA, zasmakował swojej pierwszej wygranej w barwach Nets, czołowy rozgrywający ligi.

Williams pomimo kontuzji obu rąk, postanowił zagrać, a występ swój ukoronował zdobyczami 16pkt i 11as. Jednak nie do końca jego gra przyniosła decydującą dla losów spotkania serię rzutów w czwartej odsłonie.

W momencie gdy Deron przebywał na ławce, popis dali dwaj rezerwowi obrońcy, mianowicie Jordan Farmar i Sundiata Gaines. Aktualny jeszcze mistrz NBA z Lakersami trafił dwa z rzędu rzuty zza łuku, a były bohater stanu Utah dołożył swoich siedem oczek. Efekt ich gry to run 20-6 podczas pierwszych minut czwartej części gry!

Najskuteczniejszymi graczami Sieci okazał się podkoszowy duet Brook Lopez (25pkt/3blk) i Kris Humphries (18pkt/17zb). Ich gra dała też Nets lepszą skuteczność z pola (55-48%) czy wygraną walkę na tablicach (41-36)..

Dinozaury, które miały 3-punktową zaliczkę na starcie 4kw. (momentami dzięki efektownym akcjom mogła się podobać ich gra; zwłaszcza w II i III kw.) nie potrafiły podnieść się po takim ciosie. Ich kluczowymi graczami okazali się dobrze nam znani liderzy zespołu. 30 oczek na swoje konto wrzucił DeMar DeRozan,  a 23 pkt zapisał w swoim dorobku Andrea Bargnani (2x3pkt). Jednak ci gracze zagubili się gdzieś podczas decydujących minut spotkania.

Niestety w konfrontacji z D-Willem nie popisał się w ataku Jose Manuel Calderon. Hiszpan, pomimo 12 asyst, nie mógł się wstrzelić w londyńskie kosze chybiając 9 z 11 oddanych rzutów. Dla przypomnienia dobry kolega z kadry braci Gasolów zaliczył kilka dni wstecz swój setny mecz w NBA ze zdobyczą co najmniej 10 asyst.

Dla Raptors była to już 45.porażka w sezonie, a dla Nets dopiero 18.wygrana.

New Jersey – Toronto 116-103 (27-23,20-28,31-30,38-22)

Najlepsi gracze spotkania: Brook Lopez (25pkt), Kris Humphries (18pkt/17zb), Deron Williams (16pkt/11as) oraz DeMar DeRozan (30pkt), Andrea Bargnani (23pkt) i Ed Davis (12pkt/8zb)

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *