Superman przebił Dużą Trójkę i..Chamberlaine’a!

Końcówka sezonu zasadniczego to dla wielu czołowych teamów Wschodu chwila tzw. prawdy. Mocny sprawdzian formy mają w ostatnim czasie Miami Heat, testowani ostatnimi dniami przez Knicks, a w najbliższym czasie przez Magic i Bulls. Również Magicy na swojej drodze spotkają czołowe drużyny Eastern Conference min. Bulls.

Czołówkę na wschodzie przetestuje też zespół z Nowego Jorku, którzy przed sobą i po meczach z Heat i Knicks, mają spotkanie przeciwko Hawks. Te spotkania wytworzą lub zburzą tzw. przewagę psychologiczną przed najważniejszą częścią sezonu, a także rozstrzygną o miejscach wyjściowych w topowej ósemce.

Spotkanie prawdy, wg mnie bardzo obnażające braki i uszczerbki w grze Knickerbockers, miało miejsce na Florydzie w tamtejszej Amway Center.

Historyczne wydarzenie podczas spotkania to pobicie rekordu Wilta Chamberlaine’a przez Dwighta Howarda.

Superman okazał się młodszy o ponad rok od słynnego Szczudły, zbierając 7-tysięczną piłkę z tablicy w wieku 25lat i 83dni. Wilt the Stilt zrobił to mając 26lat i 128 dni. Czekamy na kolejne rekordy Supermana (łącznie z tym 101-punktowym!)!

Pierwsza połowa szła po myśli gości z Nowego Jorku, głównie dzięki drugiej kwarcie wygranej 37-15. Z zapasem 11 oczek schodzili oni na przerwę, prowadząc w Amway Center.

Swoją grą czarował Howard, ogrywając Stoudemire’a, Turiafa, a nawet wystawionego na pożarcie Wielkoludowi – Shawna Williamsa (nominalnie gra na pozycji numer 3!). Dwight miał do przerwy już 22 oczka przy doskonałej skuteczności 70% z pola gry.

Kluczową rola jednak przypadła Jameerowi Nelsonowi, któremu w grze , w finałowych i kluczowych momentach spotkania, nie przeszkodził uraz skręcenia kostki!W drugiej części meczu wziął on ciężar zdobywania punktów na swoje barki, notując w niej aż 23 ze swoich 26 punktów. Czwarta odsłona to popis Nelsona – 11 oczek w dwie minuty!!

W dodatku swoją klepkę znalazł zmiennik Turkoglu – Ryan Anderson – trafiając 4/5 za trzy punkty (16 oczek łącznie). Równie udanie w grze znalazł się Quentin Richardson, równie mocne wejście gracza zaowocowało 10 punktami z jego ręki.

Knicks zostali zatrzymani na 37% skuteczności z gry. Pomimo wielu oddanych rzutów z gry, a także łącznej liczbie aż 85pkt, liderzy Nowojorczyków – Billups, Anthony i Stoudemire– nie potrafili przechylić wygranej na swoją korzyść. Zespół Mike’e D’Antoniego ma wyraźne problemy z defensywą i we współpracy graczy w defensywie. Widać również przysłowiową dziurę na pozycji centra..

45-38 to bilans walki o odskoki na korzyść Magików. No i liczba dnia, która może śnić się po nocach fałszywemu centrowi N.Y. Knicks – 2 – ilość zbiórek Amar’e!

Wyrzucenie z gry Hedo Turkoglu, po głośnej dyskusji z arbitrem, przy słabiutkiej dyspozycji skrzydłowego (0/4 z gry w 12 minut), nie podcięło skrzydeł Magikom, dając 39.wygraną w sezonie graczom Stana Van Gundy’ego.

Wygrana dla gospodarzy oznaczała 5. w ostatnich 6. spotkaniach, a przy tym trzecią w serii.

Obie drużyny oddały łącznie aż 97 rzutów wolnych, wyrównując rekord w liczbie oddanych osobistych w jednym spotkaniu, również z udziałem Orlando Magic. Billups trafił 18 z 20 wolnych.

Knicksi w międzyczasie wykupili kontrakt niedawno pozyskanego – Corey’a Brewera – i – zwolnili Kelenę Azubuikę (myśłałem ,że coach D. skorzysta z usług obu panów..).  Pozyskali natomiast byłych graczy Rockets i Bobcats – Jareda Jeffriesa (powrót do Knicksów na wzór Balkmana) i Derricka Browna.

Orlando Magic – New York Knicks 116:110 (32:21, 15:37, 32:26, 37:26)

Najlepsi strzelcy: Howard 30 (16zb), Nelson 26, Anderson 16 (5zb) oraz Billups 30 (6as, 6zb), Stoudemire 30, Anthony 25

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *