Relacja wieczornych spotkań: Suns-Pacers, Thunder-Lakers

Oto relacja na żywo z dwóch dzisiejszych wieczornych spotkań. Mecz Suns – Pacers już trwa, jednak głównym punktem programu jest mecz Thunder – Lakers.

19:03 – Suns prowadzą 56:47 na 1:34 do końca meczu

19:04 – Pacers powoli odrabiają stratę, 58:51

19:05 – 60:51 na 2.3 sekundy do końca pierwszej połowy, timeout Pacers

19:07 – ostatnia akcja Pacers nieudana, po dwóch kwartach Suns prowadzą 60:51.

19:08 – korzystając z przerwy – Grant Hill ma już na koncie 20 punktów i 4 zbiórki, trafił 8 z 11 prób z gry.

19:10 – Jared Dudley póki co zdobył 12 punktów, a Marcin Gortat jest blisko double-double, bowiem zdobył już 9 punktów i zebrał 8 piłek.

19:12 – spośród Pacers najlepsi są jak dotąd Danny Granger (10 pkt, 3 zb, 3 ast), Brandon Rush (8 pkt, 6 zb) i Tyler Hansbrough (8 pkt, 4 zb).

19:15 – ten mecz jest tylko przystawką, a daniem głównym jest mecz pomiędzy Los Angeles Lakers a Oklahoma City  Thunder, który rozpocznie się ok. 20:30. Jak wypadną Kobe i Durant – zobaczymy sami.

19:16 – w dzisiejszym meczu w barwach Suns debiutuje Aaron Brooks. Póki co w prawie 6 minut zdobył 3 punkty, zebrał jedną piłkę, miał jedną asystę i faul.

19:20- Suns i Pacers zmierzyły się ze sobą już raz w tym sezonie – 3 grudnia lepsze okazały się Słońca, a najlepszymi graczami byli wtedy Channing Frye (dzisiaj 6 pkt, 4 zb, 2-7 FG) i Jason Richardson.

19:22 – jeszcze chwila i wystartuje trzecia kwarta

19:23 – Grant Hill po raz pierwszy od 2005 roku zdobył 20 punktów w pierwszej połowie, start 3. odsłony

19:24 – 5 punktów z rzędu Pacers, 60:56

19:25 – Suns odpowiadają czterema, 64:56

19:26 – obrona Słońc nie jest taka zła – Pacers popełniają błąd 24 sekund

19:26 – Robin Lopez bryluje – wcześniej zdobył punkty, teraz wymusza faul i trafia wolne (66:56, 9:32 do końca)

19:26 – Roy Hibbert zdobywa punkty wsadem

19:27 – fauluje VC. wcześnie Nash trafia za dwa

19:28 – i znów błąd 24 sekund Pacers.

19:28 – dobra obrona na post-upie Robina Lopeza, wybronił on Hibberta. Nash wymusza faul

19:29 – Hill za trzy! 71:58

19:30 – Granger najpierw pump-fake, a potem za trzy

19:30 – Brandon Rush odbił się od Lopeza, trafia jeden wolny (71:62, 6:45)

19:32 – najpierw floater o tablicę Hilla, potem trójka Cartera. 76:62, timeout Pacers

19:33 – powracamy. 5:59 do końca kwarty, Suns prowadzą 14 punktami, Pacers muszą zacząć odrabiać straty

19:35 – dwa faule Hilla na Grangerze, tym razem Danny rzuca wolne, trafia (76:64, 5:40)

19:36 – Hill odwdzięcza się – zdobywa dwa punkty

19:37 – i znowu osobiste – rzuca Hansbrough i trafia jeden (78:65)

19:38 – Granger trafia nad Lopezem w ostatniej chwili

19:38 – i znowu Grant Hill finger-rollem zdobywa punkty (80:67)

19:45 – i koniec trzeciej kwarty. w międzyczasie nie zdarzyło się nic ciekawego

19:46 – Grant Hill nie trafił 3 ostatnich rzutów (12-20 FG), czyżby zaczął 'gasnąć’?

19:48 – 16:5 w stratach dla Pacers

19:49 – Jared Dudley faulowany przy rzucie, trafił jeden rzut wolny (83:72), na parkiet wchodzi Brooks

19:50 – Hansbrough trafia z wolnej pozycji

19:51 – trafia także MG4, na co odpowiada AJ Price (85:76)

19:51 – Dudley dobija  pudło Warricka (87:78).

19:52 – i znów Hansbrough za dwa

19:52 – mecz nabiera tempa, Pacers coraz bardziej zagrażają Słońcom (87:80).

19:52 – AJ Price za trzy! 87:83, Alvin Gentry bierze czas! 9:34 do końca czwartej kwarty

19:53 – MG4 o jedną zbiórkę od double-double (11/9)

19:54 – Nash także blisko dbl-dbl (8/9).

19:55 – faulowany Hakim Warrick trafia obydwa wolne (89:83, 9:20 do końca)

19:56 – blok Pietrusa, błąd 24 sekund Pacers.

19:57 – faul w ataku Warricka.

19:58 – i znów AJ Price za trzy! 89:86 dla Suns

19:59 – Grant Hill za dwa, ma już 31 punktów – season-high

20:01 – Frye wymusza faul i trafia jeden z dwóch wolnych (92:86, 6:27 do końca)

20:02 – Paul George zbiera w ataku i trafia za dwa, ale w odpowiedzi Gortat zdobywa punkty wsadem!

20:03 – i znów AJ Price – tym razem wymusza faul Time-out, 94:88 dla Suns.

20:04 – Gortat ma już double-double (13/10), a bardzo blisko jest Steve Nash (8/10)

20:04 – i powracamy

20:05 – wolne rzuca faulowany wcześniej Price. Trafia i na 5:27 do końca kwarty Pacers przegrywają 90:94

20:06 – kolejne punkty Gortata!

20:07 – Rush wymusza faul, trafia wolne (96:92)

20:07 – McRoberts blokuje Gortata

20:08 – Price popełnia stratę

20:09 – AJ Price za trzy! 96:95

20:10 – faul w ataku Suns, chyba Frye’a. Pacers mają szansę na objęcie prowadzenia! Póki co, timeout.

20:11 – AJ Price jest póki co bohaterem Pacers – 16 punktów (4 trójki) i 5 zbiórek w niecałe 17 minut

20:11 – Roy Hibbert ma już 4 bloki, cała drużyna Pacers 10

20:11 – po time-oucie. 2:56 do końca

20:12 – Granger wybroniony, Pacers faulują

20:13 – dobra obrona Pacers, piłka dla nich

20:14 – Jeff Foster za dwa! 97:96 dla Pacers

20:14 – ok. 100 sekund do końca, piłka Pacers!

20:15 – błąd 24 sekund Pacers! 1:19 do końca, Suns przegrywają jednym punktem, timeout

20:16 – powracamy

20:17 – Frye pudłuje, zbiera Dudley, jednak fauluje! Wolne trafia Granger (99:96 dla Pacers, 1:03 do końca).

20:18 – Wielki Grant Hill trafia za trzy na 44 sekundy do końca! 99:99, timeout. Hill ma już 34 punkty

20:19 – bardzo dobry mecz nam się zrobił! Powracamy

20:20 – Foster nie trafia, Suns zbierają, jednak piłka jest zagrożona, więc biorą timeout! 27.6 sekund do końca

20:21 – Tym który zebrał był Grant Hill. Naprawdę wielki mecz w jego wykonaniu!

20:22 – powracamy.

20:23 – Dudley na 3.6 sekundy do końca rzuca za trzy i nie trafia! zresztą Suns popełnili błąd 24 sekund, timeout!

20:24 – wszystko w rękach Pacers…

20:25 – i powracamy

20:25 – Granger nie trafia potencjalnego gamewinnera… DOGRYWKA!

20:25 – jako, że większe emocje są w tym meczu, do spotkania Lakers-Thunder przejdę jak skończy się ten mecz. Trzeba przyznać, że póki co jest bardzo emocjonujący!

20:26 – niedługo zaczynamy dogrywkę, już powracamy do Conseco Fieldhouse

20:27 – jumpballa wygrywa Gortat, a pierwszy rzut w tej dogrywce trafia Frye, 101:99 dla Suns

20:29 – Suns znów trafiają, tym razem Nash

20:30 – 103:99 dla Suns, walka o piłkę i Suns biorą time-out. 3:26 do końca

20:30 – Frye za trzy! 106:99 dla Suns

20:31 – w odpowiedzi Granger, 106:101

20:32 – Nash zmuszony do rzutu za trzy, nie trafia, faul Dudley’a na 2:36 do końca

20:32 – AJ Price zdobywa dwa punkty!

20:33 – 1:02 do końca, nadal 106:103. timeout

20:34 – 52 sekundy do końca, Granger wymusza faul

20:35 – trafia obydwa! 106:105 dla Suns

20:36 – na 31 sekund do końca punkty zdobywa Gortat! 108:105, timeout

20:37 – powracamy

20:38 – McRoberts trafia z faulem i trafia wolny! 23 sekundy do końca, 108:108, timeout!

20:38 – tymczasem w Oklahomie Thunder prowadzą 6:2. Oby towarzyszyły nam podobne emocje jak w Indianie! Niedługo powracamy

20:41 – 3.5 sekundy do końca, Suns biorą kolejny timeout.

20:42 – FRYE TRAFIA ZA TRZY!!! BUZZER-BEATER, 111:108 DLA SUNS!!

20:43 – powtórka video rozstrzygnie jednak czy Frye zmieścił się w czasie

20:44 – TAK! Z drobną różnicą, że Frye trafił za dwa, ale nie zmienia to faktu, że Suns wygrali! 110:108. Przenosimy się do Oklahomy.

20:44 – 13:7 dla Thunder, 7 minut do końca pierwszej kwarty.

20:45 – Kobe trafia w swoim stylu, 13:9.

20:45 – Sefolosha zdobywa punkty w kontrze, 15:9.

20:46 – Thunder prowadzą 17:11 po punktach Westbrooka

20:46 – i znowu Bryant. Sefolosha ma problemy, ale Thunder odpowiadają (19:13)

20:47 – Gasol trafia z dalekiego półdystansu

20:47 – w odpowiedzi Durant.

20:48 – faulowany Bynum, 21:17 dla Thunder, timeout. 3:35 do końca.

20:52 – miałem małe kłopoty techniczne, wracamy do Oklahomy, Thunder prowadzą 23:20, timeout.

20:53 – Westbrook póki co 8 punktów i 4 asysty, KD – 6 punktów.

20:54 – trzeba przyznać, że mecz w Indianie był bardzo emocjonujący i trudno będzie tamto napięcie przebić. Ale liczę na to, że ten mecz przyniesie nam równie dużo emocji.

20:55 – Durant wywalczył faul i trafił jeden z dwóch wolnych (24:20, 2:06 do końca).

20:57 – Ibaka trafia z półdystansu (26:20)

20:57 – Cole Aldrich popełnia błąd kroków

20:58 – blok Aldricha na Gasolu!

20:59 – Gasol zdobywa jednak punkty, a w odpowiedzi Harden wymusza faul i trafia wolne (28:22, 13 sek do końca).

21:00 – Lakers w ostatniej akcji kwarty popełniają stratę, a rzut z połowy Maynora nie wpadł. 28:22 po pierwszej kwarcie, Gasol 10 punktów

21:01 – Bryant zdobył 4 punkty, a broniący go Sefolosha osiem! Stacja ABC pokazująca ten mecz pokazała powtórki pokazujące, jak Szwajcar broni Kobe’go. Póki co Thabo wykonuje dobrą robotę!

21:04 – i już powracamy do Oklahoma City.

21:05 – Harden zdobywa 4 punkty z rzędu (32:22)

21:05 – za trzy Daequan Cook! Timeout dla Lakers, 35:22 na 10:12 do końca kwarty

21:07 – w międzyczasie dwa rzuty spudłował Gasol. Ciekawe, czy po time-oucie wróci Kobe.

21:08 – powracamy. Gasol został zastąpiony Bynumem, Kobe nadal na ławce

21:08 – Odom trafia za dwa, 35:24

21:09 – Cook znów za trzy! 38:24

21:10 – w odpowiedzi trafia Odom,też za trzy. 38:27

21:10 – Cook pudłuje pierwszą próbę zza łuku, a w kontrze spod kosza trafia Brown.

21:11 – Brown pod presją zegara trafia za trzy! 38:32

21:11 – w odpowiedzi Collison, 40:32

21:11 – Odom się rozkręca, kolejne jego punkty, 40:34

21:12 – 42:36. Najpierw Harden, a potem wsadem Bynum.

21:13 – 42:38, timeout. 6:02 do końca. Ostatnie punkty również poszły na konto Bynuma wskutek 'goaltendingu’

21:16 – powracamy na halę w Oklahoma City

21:17 – Artest nie trafia za trzy, jednak zbiera Bynum i wymusza faul. Osobiste trafia. (42:40)

21:18 – Lakers: run 16-4

21:19 – Fisher wyrównuje zdobywając punkty spod kosza. 42:42.

21:20 – Faulowany Westbrook trafia jeden z dwóch osobistych. 43:42, 4:48 do końca.

21:20 – piękny wsad Westbrooka w kontrataku!

21:21 – Bryant zmniejsza stratę, 45:44

21:21 – faul w ataku Hardena, timeout.

21:24 – Kobe ofiarnie rzuca się w trybuny za piłką, jednak bezskutecznie.

21:26 – Artest wyprowadza Lakers na prowadzenie, jednak szybko odpowiada Durant, 47:46 dla OKC

21:27 – Gasol po podaniu Bryanta wymusza faul, choć Kobe popełnił wcześniej błąd kroków. Gasol trafia jeden osobisty(47:47).

21:28 – 4 punkty z rzędu OKC, na co odpowiada Bynum (51:49). Technik dla Kobego

21:29 – minuta do końca kwarty, Durant trafił techniczny rzut wolny (52:49)

21:31 – Westbrook tuż przed końcem dodał jeszcze 4 punkty, a na 0.3 sekundy do końca pierwszej połowy punkty zdobył jeszcze Gasol. 56:51 dla Thunder

21:33 – Russell Westbrook gra póki co świetnie – zdobył 17 punktów i 5 asyst, Kevin Durant i James Harden dodali odpowiednio 10 i 8 punktów. Thunder mają skut. z gry 61%

21:35 – na braku w szeregach OKC pozyskanego ostatnio Perkinsa korzystają Gasol (13 pkt, 6 zb) i Bynum (10 pkt, 4 zb, 3 blk)

21:39 – wracając do meczu PHX-IND i Granta Hilla – miał on w tym meczu ostatecznie 34 punkty i 9 zbiórek (Granger 25 pkt, 6 zb, 3 stl).

21:44 – Gasol w statystyce +/- ma -17

21:48 – niedługo powinna rozpocząć się trzecia kwarta.

21:50 – trójka Gasol-Bynum-Odom zdobyła 30 z 51 punktów drużyny.

21:51 – rozpoczyna się trzecia odsłona

21:52 – wsad Ibaki daje Thunder pierwsze punkty w tej kwarcie – 58:51

21:53 – odpowiedział z półdystansu Fisher

21:53 – tym razem Ibaka podaje – Westbrook zdobywa punkty. 60:53

21:53 – Kobe dostaje się pod kosz i zdobywa punkty.

21:54 – znów punkty dla Lakers – tym razem od Artesta 60:57

21:55 – pogmatwana sytuacja pod koszem Lakers – Thunder nie zdobyli jednak punktu, a po drugiej stronie parkietu faul wymusił Bynum i trafił obydwa wolne. 60:59 dla OKC

21:57 – Bynum trafia spod kosza i wyprowadza Lakers na prowadzenie – 61:60 (na 7:20 do końca) – czas dla Scotta Brooksa i Thunder

22:00 – czy wiecie, że urodziny obchodzi dziś Devin Harris?

22:00 – Durant odzyskuje Grzmotom prowadzenie, 62:61

22:01 – Durant punktuje po raz kolejny – tym razem wymusza faul (3. faul Gasola) i trafia obydwa wolne (64:61).

22:02 – Bynum zdobywa punkty, ale Durant odpowiada akcją 2+1 (67:63).

22:04 – z półdystansu trafia Artest (67:65)

22:05 – kroki Duranta, Lakers przed szansą na wyrównanie

22:05 – wyrównali. Bryant trafia w swoim stylu

22:06 – zapowiadała się świetna kontra w wykonaniu Westbrooka, ale niestety… faul w ataku

22:06 – Gasol zbiera w ataku i zdobywa punkty wsadem (69:67 dla Lakers).

22:07 – wyrównuje wsadem w kontrze Ibaka. Śmiesznie to wyglądało – czterech Thunder pod koszem Lakers bez żadnego Jeziorowca! Timeout

22:08 – Kobe Bryant zrównał się z Elvinem Hayesem pod względem zdobytych w karierze punktów. Dzieli z nim w tej chwili 7. miejsce, ale najprawdopodobniej jeszcze dziś Kobe będzie mógł chwalić się wyprzedzeniem Hayesa.

22:10 – 2:48 do końca kwarty, a w meczu remis 69:69.Nadal trwa przerwa z powodu time-outu

22:11 – choć udało się Thunder wybronić atak Lakers, to jednak nieporozumienie podczas kontrataku znów przywróciło piłkę Jeziorowcom

22:12 – świetny blok Ibaki, jednak OKC nie zdobywają punktów.

22:13 – 1:13 do końca kwarty, nadal remis 69:69

22:14 – wreszcie punkty zdobył Steve Blake, trafiając za trzy (72:69)

22:19 – pierwszy rzut w tej kwarcie trafia Durant, 72:71

22:20 – wjazd na kosz w wykonaniu Hardena, który zdobywa punkty! 73:72 dla Thunder

22:20 – Durant traci piłkę, a kontratak wsadem kończy Shannon Brown.

22:21 – trójką odpowiada Cook! 76:74 dla OKC

22:22 – wyrównuje z dalekiego półdystansu Blake, 76:76 na 8:59 do końca kwarty, timeout dla OKC.

22:24 – robi nam się coraz ciekawsze spotkanie, podobnie jak mecz Suns – Pacers. Czy ten mecz też skończy się dogrywką?

22:26 – Ibaka blokuje Browna, jednak przy tym dopuścił się faulu. Brown trafia wolne 78:76 dla Lakers

22:28 – Kobe – airball, ale Thunder nadal nie zdobywają punktów – nadal 78:76 dla LAL

22:29 – Bryant najpierw nie łapie piłki dokładnie, a potem pudłuje. Punkty dla Lakers jednak są, bowiem trafił Odom (80:76).

22:30 – Kobe 5-15 z gry, 10 pkt

22:31 – Harden wsadem zdobywa dwa punkty i tym samym strata wynosi już tylko 2 punkty (80:78).

22:32 – Bryant trafia, ale Harden odpowiada tym samym (82:80)

22:33 – Timeout. Na 5:21 do końca Lakers prowadzą 82:80

22:35 – Gasol trafia wolne, 84:80

22:36 – Kobe trafia za trzy! 87:80

22:36 – Durant szybko zareagował i Thunder przegrywają już tylko 5 punktami (82:87)

22:37 – Westbrook wymusił faul i trafił wolne. Zdobył tym samym pierwsze punkty w drugiej połowie (87:84).

22:38 – Faul w ataku Bryanta! Świetna defensywa Hardena

22:39 – Blok Duranta na Gasolu, jednak Hiszpan wymusza ostatecznie faul. Trafia jeden z dwóch osobistych (88:84).

22:40 – Airball Duranta, w następnej akcji fauluje Harden. Timeout, 88:84 dla Lakers na 2:40 do końca

22:42 – końcówka meczu coraz bliżej, na razie przerwa na time-out

22:44 – WESTBROOK ZA TRZY! 88:87 dla Lakers

22:45 – 1:05 do końca, piłka Lakers, nadal 88:87 dla LAL

22:46 – Jednak Jeziorowcy wzięli time-out. Publiczność skanduje 'Beat LA’

22:47 – Kobe mimo dobrej obrony Sefoloshy trafia. 90:87 dla Lakers, time-out dla Thunder

22:48 – 56 sekund do końca, ciekawe, co zrobią Thunder

22:49 – Strata i przechwyt Lakers

22:50 – Kobe nie trafia 'daggera’, time-out Thunder na 25 sekund do końca, nadal 90:87 dla Lakers

22:50 – powtórka sytuacji z przechwytem Lakers – to zasługa Artesta.

22:51 – faul w ataku Westbrooka!

22:52 – na 11 sekund do końca Thunder faulują Odoma. Spudłował pierwszy wolny!

22:52 – Drugi też!! Time-out dla Thunder

22:54 – Lakers wygrywają. Najpierw Durant nie trafia za trzy, potem Collison wybija na ósmy metr, a następnie Harden rzuca i też nie trafia.

22:57 – Lakers top performers: Gasol – 18/10, Bryant – 17 pkt, 7 ast, Bynum 16/10, Odom 9/7/5

22:57 – Thunder top performers: Durant – 21 pkt, Westbrook – 22/6/6, Harden – 14 pkt, Ibaka 6/12

23:00 – Na tym koniec tej relacji, obydwa spotkania bardzo dobre, w obydwu zacięte końcówki.. Oby takich więcej!

Komentarze do wpisu: “Relacja wieczornych spotkań: Suns-Pacers, Thunder-Lakers

1. Będzie miły niedzielny wieczór bo mecz Lakers – Thunder 'leci’ na Canal+ ;) chociaż wolałbym obejrzeć Blazers – Hawks… ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:) poza tym fajny pomysł z relacją live:)

2. tak jak napisałem wcześniej (komentarz się nie pokazał?) druga połowa zapowiadała się i jest rewelacyjna!