Landry w Hornets, Thornton w Kings

New Orleans Hornets wreszcie znaleźli chętnego za Marcusa Thorntona, który podobno był oferowany wielu drużynom ligi. Na Thorntona skusili się Kings z Sacramento, oddając do Nowego Orleanu Carla Landry’ego.

Landry w tym sezonie zdobywa średnio 11.9 punkta i 4.8 zbiórki na mecz w średnio 26.5 minuty. W Hornets najprawdopodobniej tak jak w Kings będzie pełnił rolę zmiennika i w Nowym Orleanie będzie zastępował Davida Westa.

Marcus Thornton także w swoim dotychczasowym klubie pełnił rolę zmiennika. W tym sezonie w średnio 16.2 minuty zdobywał 7.8 punktów i 2.9 zbiórek na mecz.

Do wymiany Hornets mają dołączyć gotówkę. Szerszenie będą musiały użyć także części swojego ‚trade-exception’, ponieważ zarobki obu panów różnią się o ponad 2 miliony.

UPDATE: Według Adriana Wojnarowskiego (Yahoo Sports) Blazers i Bobcats są coraz bliżej uzgodnienia wymiany, w której do Portland miałby trafić Gerald Wallace

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *