Prezentacja All-Stars (East 6/12) – Al Horford

W zeszłym roku wiele osób pukało się w czoło gdy do Meczu Gwiazd został dołączony Al Horford. Ten urodzony na Dominikanie środkowy pokazuje jednak w tym sezonie, że miejsce wśród najlepszych na swojej pozycji mu się po prostu należy.

Al Horford, Hawks

Fot. Scott Cunningham/NBAE via Getty Images

Imię i Nazwisko: Alfred Joel Horford Reynoso

Data urodzenia: 3 czerwca 1986

Miejsce urodzenia: Puerto Plata (Dominikana)

Wzrost: 6-10 (208 cm)

Waga: 245 lbs (111 kg)

Draft: 1. runda 3. numer przez Atlanta Hawks

Występy w meczu gwiazd: 1 (0 w pierwszej piątce)

Statystyki w tym sezonie

Punkty Zbiórki Asysty Bloki Przechwyty Minuty
16,0 9,8 3,6 1,1 0,8 35,1

Al jest synem byłego gracza NBA – Tito Horforda i dziennikarki sportowej Arelis Reynoso. Dzięki świetnej grze w szkole średniej dostał się na bardzo znany Uniwersytet Florydy i tamtejszej drużyny – Florida Gators.

W zespole jego kolegami byli m.in. David Lee, Joakim Noah czy Corey Brewer. Al z miejsca stał się podstawowym środkowym i miał duży wkład w wygraną Gators całej ligi w 2007 roku (w finale zdobył 18 punktów i 12 zbiórek). W drugim sezonie na uczelni odeszło trzech podstawowych graczy i nikt nie dawał im większych szans. Do turnieju finałowego Gators przystępowali z trzecim numerem. Dzięki przywództwu Horforda udało im się ponownie dojść do finału i odnieść w nim zwycięstwo (14 punktów, 7 zbiórek Big Ala).

Sukcesy na studiach sprawiły że szybko znalazł miejsce w notatnikach skautów. W drafcie 2007 został wybrany z 3. numerem przez Atlanta Hawks dla których gra do tej pory. W pierwszym sezonie został wybrany do drużyny najlepszych debiutantów i w trakcie Weekendu Gwiazd zdobył dla nich 19 punktów i 7 zbiórek. Ostatecznie zajął drugie miejsce w głosowaniu na Rookie of the Year (za plecami Kevina Duranta).

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *