Prezentacja All-Stars – Kobe Bryant (West 1/12)

#24 Kobe Bryant – rzucający obrońca

Wzrost: 1.98 cm

Waga: 93 kg

Wiek: 32 lata

Klub: Los Angeles Lakers (3. miejsce na Zachodzie)

Rozgrywa swój 15. sezon, 13. wybór do ASG

Statystyki:

średnie (na mecz):

punktów : 25.3 (4. strzelec ligi)

zbiórek : 5.2

asyst : 4.9

przechwytów : 1.2

bloków : 0.1

% skuteczności z gry : 46.3

% skuteczności za trzy: 31.9%

% skuteczności rzutów wolnych : 82.6

minut: 33.8

double-doubles : 7

triple-doubles : 1

Najlepszy występ:

przeciwko Kings (3 listopada 2010r.) – 30 punktów, 10 zbiórek, 12 asyst.

Liczba występów:

+10 punktów – 55

+20 punktów – 47

+30 punktów – 17

+40 punktów – 2

+10 zbiórek – 3

+10 asyst – 5

Ciekawostki:

– Bryant jest najmłodszym graczem w historii, który zdobył 27000 punktów. Potrzebował do tego 1069 meczów (najlepszy pod tym względem Chamberlain potrzebował 780)

– w tym sezonie przesunął się na 8. miejsce w rankingu najlepszych strzelców. Przed tym sezonem był na miejscu dwunastym.

– 30 stycznia w meczu z Bostonem Bryant zdobył 41 punktów. Był to 106. mecz w jego karierze (drugi w tym sezonie), w którym Kobe miał min. 40 punktów.

– z 2380016 głosami Kobe może pochwalić się największą liczbą głosów w całym głosowaniu. Udało mu się to także w 2003 roku.

– 1 lutego Bryant zdobywając w meczu z Memphis swój 29. punkt przegonił na liście najlepszych strzelców Lakers Jerry’ego Westa. Jest tym samym trzeci w rankingu pt. ‚Najwięcej punktów w jednej organizacji’. Przegrywa jedynie z Karlem Malone’em i Michaelem Jordanem, lecz tylko on z tego grona całą swoją karierę spędził w jednej drużynie.

– 17 listopada w meczu z Pistons Bryant zdobył 33 punkty nie grając w czwartej kwarcie ani ewentualnie w dogrywce. To najlepszy wynik od 38 punktów Bryanta w meczu 23 lutego 2007 r.

– 3 listopada po meczu z Kings Bryant przegonił Kareema Abdul-Jabbara w liczbie rozegranych minut w barwach Lakers. Jabbar jednak jest liderem w innej kategorii – trafionych rzutów z gry. Ma ich 9935. Bryant w tym sezonie wyprzedził na tej liście Jerry’ego Westa i jest już na drugim miejscu. Do dnia dzisiejszego Bryant ma 9475 trafionych rzutów z gry. Podsumowując – Bryant jest pierwszy w rankingu zdobytych punktów w barwach Lakers, drugi pod względem rozegranych gier, pierwszy pod względem rozegranych minut, drugi w rankingach trafionych rzutów z gry i oddanych rzutów z gry, drugi pod względem przechwytów, drugi pod względem oddanych i trafionych rzutów wolnych, a także procent skuteczności z linii rzutów osobistych, a jest na pierwszym miejscu pod względem trafionych trójek i oddanych zza łuku prób.

– Bryant rozgrywa swój 15. sezon w NBA, a zarazem w barwach Lakers. To najwięcej rozegranych sezonów w barwach Jeziorowców. Na drugim miejscu z 14 rozegranymi sezonami są Abdul-Jabbar, West i Elgin Baylor.

– 1 lutego w meczu z Grizzlies Bryant przekroczył granicę 5000 asyst w karierze.

Kobe Bryant wie, podobnie jak cała drużyna Lakers, że w regularnym sezonie musi trochę przystopować. W końcu cel jest bardzo trudny – trzecie mistrzosstwo z rzędu, czwarty ‚trip’ do Finałów z rzędu. Dlatego Bryant szykuje się na play-offs, co widać po średniej punktowej, która jest najniższa od sezonu 2001/02. Nie zmienia to jednak faktu, że jest nadal jednym z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszym graczem w lidze. To też widać po tym, że Kobe wygrał całe tegoroczne głosowanie. A jako, że według mnie to najpopularniejszych graczy powinniśmy widzieć w All-Star Game, to uważam, że Bryant z pewnością zasłużył na bycie starterem w Meczu Gwiazd.

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *