Prezentacja All Stars – Dwight Howard (East 2/12)

Dwight Howard, czyli uczestnik Meczu Gwiazd o największym uśmiechu. Najbardziej dominujący środkowy od czasów młodego Shaquille’a O’Neala i jeden z najlepszych dunkerów w NBA.

Dwight Howard odbiera nagrodę gracza miesiąca. Fot. Fernando Medina/NBAE via Getty Images

Imię i Nazwisko: Dwight David Howard

Data urodzenia: 8 grudnia 1985

Miejsce urodzenia: Atlanta (GA)

Wzrost: 6-11 (211 cm)

Waga: 265 lbs (120 kg)

Draft: 1szy wybór w drafcie 2004 przez Orlando Magic

Występy w meczu gwiazd: 4 (3 w pierwszej piątce)

Statystyki w tym sezonie

Punkty Zbiórki Asysty Bloki Przechwyty Minuty
22,8 13,8 1,2 2,1 1,2 36,5

Dwight Howard uczył się i grał w Atlanta Christian Academy – prywatnym liceum znanym z dobrego szkolenia koszykarzy. To tam jego talent eksplodował. Howard notował średnio 16,6 punktu, 13,4 zbiórki i 6,3 bloku na mecz. Widząc swoją dominację nad rówieśnikami postanowił opuścić studia i przenieść się od razu na parkiety NBA.

Dwight został wybrany jako pierwszym w drafcie 2004 przez Orlando Magic. Trafił tam jako zaledwie trzeci gracz w historii z najwyższym numerem bezpośrednio z liceum (pozostali to LeBron James i … Kwame Brown). Z miejsca stał się ulubieńcem kibiców i pobił kilka rekordów (najmłodszy który rozegrał cały sezon w pierwszej piątce, najmłodszy ze średnimi na poziomie double-double, …). Został też oczywiście wybrany do drużyny najlepszych debiutantów.

Pomimo zaledwie 25 lat Howard jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy ligi. Słynie z potężnych wsadów i bloków gdy ściąga piłkę z pułapu nieosiągalnego dla inych graczy. Regularnie dostarcza atrakcji podczas meczu gwiazd (czy to tańcząc z Shaqiem, czy też robiąc wsady w pelerynie supermana). Z pewnością nie jest to jego ostatni ASG.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *