Prezentacja All-Stars – Carmelo Anthony (West 2/12)

#15 Carmelo Anthony – niski skrzydłowy

Wzrost: 203 cm

Waga: 103 kg

Wiek: 26 lat

Klub: Denver Nuggets (7. miejsce na Zachodzie)

Rozgrywa swój 8. sezon w NBA, po raz 4. wybrany do ASG

Statystyki:

średnie (na mecz):

punktów: 24.9

zbiórek: 7.6

asyst: 2.8

przechwytów: 0.9

bloków: 0.6

% skuteczności z gry: 44.9

% skuteczności za trzy: 33.6

% skuteczności rzutów wolnych: 82

minut: 35.3

double-doubles: 11

Najlepszy występ:

przeciwko Rockets (7 lutego br.) – 50 punktów, 11 zbiórek, 3 bloki

Liczba występów:

+10 punktów – 47

+20 punktów – 37

+30 punktów – 16

+40 punktów – 2

+50 punktów – 1

+10 zbiórek – 11

Ciekawostki:

– 7 lutego w meczu z Rockets Anthony zdobył 50 punktów. Wyrównał tym samym swój careerhigh i po raz drugi w karierze miał występ z min. 50 punktami. Występ ten był dziesiątym 50-punktowym występem w historii całej organizacji. Tym samym Melo dołączył do Alexa Englisha i Kiki’ego Vanderweghe, którzy także mieli więcej niż jeden 50-punktowy występ w barwach Nuggets. Ten występ był drugim występem w tym sezonie z min. 50 punktami. Pierwszy był LeBron James (51 punktów przeciwko Orlando)

– W tym samym meczu Anthony miał 11 zbiórek, i tym sposobem osiągnął 11. double-double w sezonie, 80. w karierze i piąte double-double 30/10 w tym sezonie. 11 double-doubles w jednym sezonie to najlepszy wynik Anthony’ego od sezonu 2008/09 (12).

-Anthony do All-Star Game wybrany został po raz czwarty. Jedynym, który wcześniej w barwach Nuggets tego dokonał był Alex English (8)

– 15 listopada w meczu z Suns Anthony zdobył 20 punktów i 22 zbiórek, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Zaliczył także pierwszy w karierze występ 20/20

– Carmelo Anthony dąży do zostania najlepszym ofensywnym graczem Nuggets w historii. Choć jest na 6. miejscu pod względem rozegranych meczów, to nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu 3. miejsca na liście najlepszych strzelców Samorodków.

– Melo potrafi także trafiać gamewinnery. Spośród nadal grających jest czwarty w lidze jeśli chodzi o liczbę trafionych gamewinnerów w sezonie regularnym. Ma ich póki co na koncie 13, co ciekawe jego kolega z zespołu, Chauncey ‚Mr. Big Shot’ Billups ma ich na koncie 15 i z Vince’em Carterem dzielą razem drugie miejsce w tym rankingu, a pierwszy jest Kobe Bryant (21).

Powiedziałbym, że Carmelo Anthony nie zasłużył na bycie starterem w Meczu Gwiazd, gdyby Dirk Nowitzki nie złapał kontuzji, lub chociaż lepiej się po niej prezentował. A tak mam wielki dylemat. Mimo wszystko do pierwszej piątki Zachodu wstawiłbym Dirka, bo na początku sezonu był świetny, a teraz znów zaczyna dobrze punktować. No i jego Mavs są wyżej. Co nie zmienia faktu, że Melo na wybór do ASG zasługuje.

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *