Popisowy występ Flasha w Indianapolis

Druga porażka Pacers z Heat

Frank Vogel wygrał dotychczas 7. spotkań ze swoją drużyną. Minionej nocy na jego drodze stanął znów zespół z Miami. O ile w poprzednim spotkaniu, przed dwoma tygodniami, bohaterem z 41pkt zdobyczą okazał się LeBron James, o tyle wczoraj to Dwayne Wade przejął kontrolę nad spotkaniem..

Flash przerwał kolejną serię – 5. – wygranych Pacers, aplikując rywalom 41 oczek i zbierając 12 piłek z tablic. Wcześniejszą serię dwóch wygranych pod rząd Vogela przerwał LeBron James. Był to trzeci występ drugiego, największego lidera Heat w tym sezonie, kiedy pokonuje on granicę 40 oczek.

Rekordem drużyny okazało się aż 31 oczek zdobyte przez Flasha w pierwszych 24 minutach. Tym samym, dogonił on osiągnięcie Shermana Douglasa (ex gracza Heat i Celtics).

Wcale nie gorsi okazali się jego koledzy. Big Trio zanotowało wspólnie 90 oczek (drugi najlepszy wynik w sezonie asów Miami), zbierając łącznie 26 piłek.

Żar przepalił siatkę na koszy przeciwników już w pierwszej kwarcie (41-19!)..natomiast nie do końca udany come back gospodarzy miał miejsce na przestrzeni 2 i 3 odsłony. Wówczas prowadzeni przez Roy’a Hibberta (18pkt) i Tylera Hansbrougha (16pkt) koledzy odrobili 22 punktową stratę i wyszli na jedno punktowe prowadzenie.

Jedną z przyczyn słabej gry gospodarzy była bardzo słaba skuteczność playmakera – Darrena Collisona. PG Pacers trafił tylko raz z 11 prób..końcowy efekt to zaledwie 41% skuteczność z gry domowników..

Następne spotkania dla graczy ze stanu wyścigów samochodowych, to trzy mecze z niżej notowanymi ekipami Wschodu. W dwu meczu z Pistons i potyczce z Wizards, postarają się oni podreperować swój bilans 24-29. Heat są drugą siłą Eastern Conference i tuż za Boston Celtics z wynikiem 40-15!

Ciekawostka to 29 oddanych prób rzutów Wade’a to o jeden rzut więcej od rekordowo odnotowanego i poprzedniego najlepszego występu LeBrona Jamesa. Heat przed All Star Game zagrają jeszcze w Toronto.

Indiana Pacers – Miami Heat 103:110

Najlepsi strzelcy: R. Hibbert 18, T. Hansbrough 16, D. Granger 14 oraz D. Wade 41 (12 zb), L. James 27, C. Bosh 22