Zły czar prysł..Wizards wygrali na wyjeździe!

Czarodzieje odczarowani

Potyczka dwóch najsłabszych ekip Wschodu była wydarzeniem dużego kalibru. Powód, Wizards przegrali 25. meczów z rzędu na wyjazdach..z kolei Cavaliers dopiero w weekend przerwali wielką niemoc i serię 26. porażek z rzędu na jakimkolwiek parkiecie. Była to najgorsza seria w historii NBA..Cavs przebili pod tym względem zeszłoroczne męczarnie Netsów.

W międzyczasie i gdzieś w tle spotkania, toczyły się i może nadal toczą dyskusje na temat zwolnienia Byrona Scotta, wymiany do Chicago Anthony’ego Parkera (10pkt/6zb) lub odejścia do New Orleans – Antawna Jamisona. Wśród Czarodziei w zasadzie nikt do końca nie jest pewien, co by mogło poprawić bilans zespołu by w końcu przedarł się do play off. Gdzieś mówi się o wymianie Kirka Hinricha (17pkt/5as), Andray’a Blatche (17pkt/9zb/5as) czy nawet Rasharda Lewisa (nie zagrał)..co z tego wyjdzie? Okaże się 25 lutego, kiedy zakończy się cała saga z potencjalnymi wymianami.

Podopieczni Flipa Saundersa zaczęli pierwszą kwartę od mocnego uderzenia 35-23 i prowadzenia nie oddali do samego końca czwartej kwarty!

W drugiej odsłonie powiększyli oni przewagę o dodatkowe 10 oczek, dzięki czemu ich zaliczka do przerwy wynosiła już 22 punkty.

Gospodarzom resztki honoru próbowali ratować Antawn Jamison (21 oczek/ 7 zbiórek) i J.J. Hickson (16pkt/13zb), ale dyspozycja ich kolegów zostawiała wiele do życzenia.

Słabe punkty teamu Byrona Scotta to rozgrywający i ich zespołowa liczba strat – 17, przegrana deska (43-48) i w końcu dużo słabsza – jak na swój parkiet – skuteczność 42% domowników do 54% gości..

25. meczów przegranych na wyjeździe okazało się trzecim najgorszym wynikiem w historii. Seria porażek trwała ponad 3,5 miesiąca!

Na szczęście zła passa została przełamana dzięki występom dwóch liderów przyjezdnych. Nick Young zaliczył 6. spotkanie w tym sezonie, podczas, którego zanotował co najmniej 30 oczek. Przy jego świetnej postawie, klub ze stolicy USA zanotował rekordową skuteczność tego sezonu tj. 54% z gry.

Do poziomu Younga idealnie dopasował się numer jeden ostatniego naboru, John Wall. Rookie zdobył 19 punktów, rozdając 14 asyst. Tym samym Czarodzieje wygrali 15. spotkanie w tym sezonie. Kawalerzyści legitymują się najsłabszym bilansem w lidze; 9-46.

Ważna rzecz do składu Wizards i wyjściowej piątki wrócił były All Star – Josh Howard – i zanotował 16 punktów.

Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 100:115

Najlepsi strzelcy: A. Jamison 21pkt/7zb, J.J. Hickson 16pkt/13 zb, R. Sessions 14 oraz N. Young 31, J. Wall 19pkt/14 as, A. Blatche 17/9zb/5as , K. Hinrich 17/5as

Komentarze do wpisu: “Zły czar prysł..Wizards wygrali na wyjeździe!

1. Ojaaaa, Wizards wygrali na wyjeździe. Rozumiecie to – WIZARDS WYGRALI NA WYJEŹDZIE!!!!!! Od tej chwili nic już nie będzie takie samo, świat się zmienił :P.