Szewczyk się popisał!

Podczas gdy my się zachwycamy popisami Marcina Gortata, w tym samym czasie pukający do drzwi NBA i wybrany w drafcie do Milwaukee Bucks – Szymon Szewczyk – wspina się na wyżyny swoich możliwości we Włoszech.

Potencjalny reprezentant Polski na Eurobasket 2011 zdobył aż 36 punktów i zanotował 17 zbiórek! Dało mu to rekordowe – bo 52. – punkty rankingowe ( tzw. eval ).

Jego Air Avellino pokonało na własnym parkiecie Canadian Solar Bolonia 105:101, po dogrywce.

Szewczyk trafił 8 z 12 rzutów za 2, 4 z 5 prób zza łuku oraz 8 z 9 rzutów wolnych. W dorobku odnotował 17 zbiórek (13. w obronie oraz 4. w ataku), dodając 4 przechwyty i asystę. Szczecinianin nie zawiódł także w końcówce czwartej kwarty doprowadzając celną “trójką” do dodatkowych pięciu minut gry.