Dallas zdobywa Nowy Jork. Szósta wygrana Mavs

Minionej nocy Dirk Nowitzki zdobył 29 oczek, dzięki czemu przekroczył granicę 22 000 punktów w karierze, a jego Dallas Mavericks wygrali w Nowym Jorku z Knicks 113:97.

Nowitzki to 24. zawodnik w historii NBA, któremu udało się przełamać barierę 22 tys. zdobytych punktów. Niemiec zanotował wczoraj 29 oczek i 11 zbiórek, a jego Mavericks (33-15) odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Niemniej wczorajszego sukcesu Teksańczyków nie byłoby, gdyby nie Jose Barea, który dołożył 22 oczka wchodząc z ławki rezerwowych…

New York Knicks 97:113 Dallas Mavericks (34:27, 18:29, 21:30, 24:27)
Danilo Gallinari 27 pkt. 6 zb. 2 as. oraz Dirk Nowitzki 29 pkt. 11 zb. 3 as.

Jak ważnym zawodnikiem dla Dallas jest Nowitzki świadczy najlepiej fakt, iż pod jego niedawną absencje spowodowaną kontuzją kostki, Mavs przegrali 7-9 spotkań. Wczoraj w Madison Square Garden Niemiecki skrzydłowy trafił 10-16 rzutów z gry, przez co dołożył się do 50-procentowej skuteczności jego drużyny, limitując przy tym rzuty Knicks (25-23) do 42 procent.

Nowojorczycy na przełomie drugiej i trzeciej kwarty spudłowali aż 26-36 rzutów, co jak się później okazało zadecydowało o losach meczu. Taką niesubordynację strzelecką rywala świetnie wykorzystali goście z Teksasu, którzy po przerwie zaserwowali serial punktowy 15-4, co doprowadziło mecz do stanu 71:56 dla Mavericks. Dallas dopilnowało przewagę już do końca, wygrywając 113:97.

Najlepszy po stronie Knicks był wczoraj Danilo Gallinari. Włoch zdobył 27 oczek, a na 21 punktach swój występ zakończył Amar’e Stoudemire, jednak w drugiej połowie chybił wszystkie pięć rzutów. Warto przy tym dodać, iż NY już trzecie spotkanie z rzędu muszą radzić sobie bez cierpiącego na uraz lewej łydki Wilsona Chandlera, a żeby tego było mało słabo spisali się Raymond Felton i Landry Fields, którzy razem trafili zaledwie 6-25 rzutów z gry. Dobrze spisał się natomiast Toney Douglas, dostarczyciel 22 pkt. z ławki.

Dokładnie tyle samo i także z ławki rezerwowych dodał od siebie po stronie gości J.J. Barea. 12 oczek zdobył kandydat do nagrody „6th Man” Jason Terry. Tyson Chandler zanotował 15 pkt. i 11 zbiórek, a Jason Kidd popisał się 10 asystami.

Ważne: Trener Mavs Rick Carlisle zapowiedział, iż podpisany 24 stycznia Peja Stojakovic może zadebiutować w Dallas w następnym tygodniu – Between now and then his workouts have got to continue to be going in the right direction in terms of the conditioning and the rehab on the knee, and so far it’s been all very positive – powiedział Carlisle.