Melo myślami w New Jersey – Sixers wygrywają

3/12 z gry i 6 strat to bilans Carmelo Anthony’ego w meczu z 76ers. Widać było po nim, że bardziej o aktualnym meczu myśli o swojej wyprawie do NJ na mecz z Nets. Gospodarze byli w stanie to wykorzystać i prowadzeni przez Andre Iguodala’ę i Thaddeusa Younga odnieśli 21 wygraną.

Denver Nuggets (28-19)
34 17 21 27 99
Philadelphia 76ers (21-26)
32 22 28 28 110

Iguodala zgromadził 24 punkty w tym tak efektowne jak jego wsad między trzema rywalami w trzeciej kwarcie. Dołożył do tego 7 asyst i 4 przechwyty. Lider Sixers miał mocne wsparcie w postaci rezerwowego Thaddeusa Younga. Młody skrzydłowy trafił 10/12 rzutów z gry i skończył zawody z 21 punktami i 7 zbiórkami (w tym 3 ofensywne). Na wyróżnienie zasłużył także Evan Turner, którem odpowiada rola jokera z ławki. Rookie zaliczył statystyki na poziomie 11 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

Wspomniany Anthony tłumaczył się po meczu, że niska produktywność wynikała z bólu kolan, który uniemożliwiał mu atakowanie obręczy. Dodał także, że nie może jednak liczyć na wymówki i jego drużyna musi otrzymywać od niego więcej. Przy takiej grze Melo do gry włączył się Chauncey Billups. Weteran rzucił 27 punktów (4/7 za 3pkt) i dorzucił 5 ostatnich podań. Widząc problemy w ofensywie trener Karl szybko desygnował do gry JR Smitha, a ten odwdzięczył się 23 punktami i 9 zbiórkami.

Sixers w końcu byli w stanie rozegrać całe spotkanie dobrze przeciwko rywalowi z dodatnim bilansem. Wcześniej bywało z tym różnie. Zwłaszcza bolały mecze, w których w końcówce nerwy brały górę i rywale byli w stanie wyrwać im wygraną. Wczoraj to nie było problemem z czego bardzo zadowolony był Elton Brand (15 punktów, 5 zbiórek).

In the fourth quarter, we protected the lead, we kept attacking, we weren’t thinking of the other night. That was a great win for us. Melo’s first time here this year and we played great defense against him.Elton Brand

Ciekawostki:

  • Carmelo Anthony został ukarany przewinieniem technicznym w końcówce pierwszej połowy za rzucenie opaski na głowę w trybuny.
  • Kenyon Martin nie zagrał wczoraj ponieważ jest oszczędzany w meczach odbywających się dzień po dniu.

Nuggets: Williams 0 (6zb), Anthony 12, Nene 12 (6zb), Billups 27 (5ast), Afflalo 9, a także Andersen 2 (6zb), Ely 0, Forbes 2, Smith 23 (9zb), Lawson 12

76ers: Brand 15 (5zb), Iguodala 24 (7ast, 4prz), Hawes 8 (5zb), Meeks 12, Holiday 5 (7ast), a także Williams 12, Young 21 (7zb), Speights 2, Turner 11 (8zb, 6ast)

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. Woy9 napisał(a):

    jak dla mnie Sixers podobnie jak Bobacats , złapali drugi odech i stają się groźni wyorzystując coraz bardziej potencjał swoich graczy. Super mecz Turnera (w końcu) i nie pierwszy raz swoją dobrą formę potwierdza Brand. Szóstki i Rysie to na pewno nieobliczalne teamy i jeszcze pokarzą swoje możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *