Podsumowanie 13. tygodnia

Mamy za sobą kolejny rozgrywek, dlatego krótko w 5 kategoriach podsumujemy jak on wyglądał naszym zdaniem. W poprzednim tygodniu konkurencję zdeklasował Derrick Rose (46% głosów). Na drugim miejscu zameldował się Kobe Bryant (14%). Najniższe miejsce na podium przypadło zaś dla Dwyane Wade’a (7%). Kto zostanie wybrany MVP 13. tygodnia na enbiej.pl ?

Jak co tydzień mamy ten sam zestaw pytań:

Kto był najlepszym graczem w ubiegłbym tygodniu, czyli nasz MVP :

Pierwsza 5tka ubiegłego tygodnia:

Drużyna tygodnia:

Wpadka tygodnia:

Wydarzenie tygodnia:

Nasze typy znajdują się w rozwinięciu.

Maciej Kwiatkowski

MVP tygodnia: Michaił Prochorow. „Player” czyli „gracz”. Prochorow to gracz pełną gębą. Przyjechał do USA i zatrzymał plotki na temat przejścia Anthony’ego do Nets. Od tego momentu Nets wygrali dwa mecze i przegrali trzeci jednym punktem z Dallas. Prochorow nie podjął żadnej wielkiej decyzji, nie uzdrowił jeszcze Nets – ale przynajmniej nie wcisnął kibicom kitu, że Anthony może odmienić losy Nets, gdy wymieni się za niego pół składu, oddając przy tym Derricka Favorsa.

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Eric Gordon – Danny Granger – LaMarcus Aldridge – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets. Drugi tydzień z rzędu skończyli wynikiem 4-0, pokonali w sobotę San Antonio 96-72 a w piątek zapewnili Atlancie najgorszą porażkę w historii klubu. Statystycznie najlepszy defense w Konf. Zachodniej.

Wpadka tygodnia: Utah Jazz. Pojechali na Wschód i od wtorku przegrali w Waszyngtonie, New Jersey i Filadelfii, w między czasie dostając blowout w Bostonie. Ciekawe ile jeszcze wytrzyma Deron Williams.

Wydarzenie tygodnia: Trzy double-double Marcina Gortata. Fakt, że Cavaliers, Wizards i Pistons są w gronie pięciu drużyn pozwalających rywalom na najwyższą skuteczność spod obręczy (via HoopData.com), ale Marcin jest superaktywny i przynajmniej w Waszyngtonie sam odmienił obraz meczu w pierwszej połowie na korzyść Suns.

Woy9

MVP tygodnia: Blake Griffin za swój 47pkt występ i strzelecki rekord sezonu. Minionej nocy kolejny wielki występ czyli 31pkt i 18zb w wygranej z Warriors. Tuż za nim, ciągnący chicagowski wózek, Derrick Rose.

Piątka tygodnia: Derrick Rose – John Wall (min.wyrównanyrekord asyst-15) – LeBron James (min.za zeszłonocny,38pkt popis) – Blake Griffin – Marcin Gortat

Drużyna tygodnia: N.O.HORNETS min.za defensywę przeciw Spurs i 72. pkt rywala. Ponadto tak jak w zeszłym 12.tyg.żaden rywal im nie straszny.

Wpadka tygodnia: Zakończona klapą akcja Nets, co do pozyskania z Nuggets Carmelo Anthony’ego. Wszystkie plany Rosjanina Prochorova, a także nasze spekulacje wylądowały w koszu.

Wydarzenie tygodnia: 3. z rzędu double-double Marcina Gortata. Nawet ze słabszymi drużynami te zdobycze robią wrażenie.

Bob

MVP tygodnia: Blake Griffin. Nie dość, że jest bodaj najbardziej ekscytującym graczem ligi, to jeszcze jego zespół zaczyna wygrywać i to nawet z bardzo dobrymi rywalami.

Piątka tygodnia: Stephen Curry – Kevin Durant – LaMarcus Aldridge – Blake Griffin – Marcin Gortat

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets. Komplet wygranych + powstrzymanie Hawks w Atlancie do 59 zdobytych punktów, by następnej nocy zatrzymać Spurs na 72. Hornets mają w tej chwili najlepszą obronę w lidze.

Wpadka tygodnia: Wspomniane wyżej 59 punktów Hawks u siebie przeciwko Hornets. Myślałem, że po meczu Cavs w LA nie zobaczę już wyniku poniżej 60 oczek, a tu jednak.

Wydarzenie tygodnia: Prochorov w końcu mówi ‚Niet’ i tym samym kończy sagę z przeprowadzką Melo do Nets – Alleluja! Poza tym zdecydowanie na plus ostatnie występy MG. 3 z rzędu double-double. Czas gry w okolicach 30 minut każdej nocy i wygrane Suns.

Karminadel24

MVP tygodnia: Blake Griffin

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Eric Gordon – Kevin Durant – Kevin Garnett –  Blake Griffin

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets

Wpadka tygodnia: 59 punktów Atlanty

Wydarzenie tygodnia: 47 oczek Griffina

Mac

MVP tygodnia: Blake Griffin

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Eric Gordon – Danny Granger – LaMarcus Aldridge – Blake Griffin

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets

Wpadka tygodnia: Hawks rozbici przez Hornets

Wydarzenie tygodnia: nasz Marcin Gortat nieźle sobie radzi w Suns, zanotował trzy double-double z rzędu

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *