DeRozan zamiast Jenningsa

Z każdym kolejnym dniem zbliżamy się coraz bardziej do All-Star Weekend. Cały czas można oddawać swoje głosy na pierwsze piątki All-Star Game za pośrednictwem oficjalnej strony ligi. Zaszła jednak mała zmiana wśród uczestników „Konkursu Wsadów”.

Zabraknie Brandona Jenningsa. Obrońca Milwaukee Bucks już od jakiegoś czasu boryka się kontuzją i w tym przypadku zdrowie okazało się sprawą kluczową. Jennings jak najszybciej chce wrócić do składu „Kozłów”. Jego planowany powrót ma nastąpić 31 stycznia na mecz z Los Angeles Clippers. Jennings wywodzi się z Los Angeles i bardzo chciałby zagrać na starych śmieciach. Jak wiadomo, powroty po kontuzji bywają ciężkie i wtedy trzeba jeszcze bardziej uważać, a Slam Dunk Contest na pewno nie pomaga przy bezpiecznym wprowadzaniu do gry przy po takiej przerwie.

Miejsce Jenningsa zajmie DeMar DeRozan z Toronto Raptors. DeRozan występował już w tym konkursie przed rokiem. Spisał się wtedy nie najgorzej, bo zajął drugie miejsce. Lepszy okazał się tylko Nate Robinson.

Czy ta zmiana uatrakcyjni całe widowisko? Ja zapatruję się na to raczej optymistycznie. DeRozan niemal w każdym meczu pokazuje, że potrafi nieźle skakać.

Przypomnę, że oprócz DeRozana o tytuł mistrza wsadów będą walczyć:

  • Blake Griffin (Los Angeles Clippers)
  • Serge Ibaka (Oklahoma City Thunder)
  • JaVale McGee (Washington Wizards)

Na koniec mały filmik z próbką meczową umiejętności DeRozana:

1 Odpowiedź

  1. Gabryś napisał(a):

    rok temu konkurs wsadów był bardzo słaby..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *