Podsumowanie 12. tygodnia

Mamy za sobą kolejny rozgrywek, dlatego krótko w 5 kategoriach podsumujemy jak on wyglądał naszym zdaniem. W poprzednim tygodniu rzutem na taśmę wygrał LeBron James gromadząc 20% Waszych głosów. LBJ wyprzedził swojego kolegę z zespołu – Dwyane Wade’a (19%), a także sklasyfikowanych ex-equo na trzecim miejscu Derricka Rose’a i Kevina Duranta (11%). Kto zostanie wybrany MVP 12. tygodnia na enbiej.pl ? W naszych cotygodniowych podsumowaniach witamy także Adama Szczepańskiego z Czwartej Kwarty i Macieja Kwiatkowskiego z Zawsze po pierwsze.

MVP tygodnia: Derrick Rose

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Kobe Bryant – Kevin Durant – Zach Randolph – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: Hornets

Wpadka tygodnia: Cavs 57-112 w Los Angeles

Wydarzenie tygodnia: Wygrana Clippers z Heat

Maciej Kwiatkowski (ZawszePoPierwsze.bloog.pl)

MVP tygodnia: Derrick Rose (Chicago Bulls) – świeżo po genialnej końcówce sobotniego meczu Chicago/Miami… Rose zdobywał w poprzednim tygodniu 27.3 punktów i 6.8 asyst, ale nawet ja – fan Rajona Rondo – w ostatnich ballotach do All-Star wystawiałem Rose’a w piątce obok Dwyane’a Wade’a, z którym w sobotę wysadzili United Center w powietrze.

Piątka tygodnia: Russell Westbrook – Derrick Rose – Eric Gordon – Blake Griffin – Pau Gasol

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets – Hornets w niedzielę wygrali w Denver, w środę pokonali Orlando, w piątek wygrali w Houston, by w Charlotte znaleźć się dopiero o 6.15 w sobotę rano i jeszcze tego samego wieczora dokopać przecież niezłym (to relatywne) ostatnio Bobcats.

Wpadka tygodnia: 44 punkty, które Los Angeles Clippers rzucili w środę w pierwszej kwarcie w meczu z Miami Heat. Podejrzewam, że Clippers nie zagrali lepszej kwarty w historii klubu. Widziałem już to dwa razy, a to nie koniec jeszcze. (72 punkty Nicka Younga w dwóch kolejnych meczach Wizards w Waszyngtonie to drugi z moich kandydatów).

Wydarzenie tygodnia: Mecz Bucks w Atlancie odwołany z powodu śniegu. Najlepiej podsumował to Andrew Bogut, który zobaczył ten śnieg i stwierdził, że w takim razie w Milwaukee nie rozegrano by około 20 spotkań co sezon. Wyróżnienie dla Denver Nuggets za dwa bezsensownie wysokie zwycięstwa z Phoenix (132:98) i Miami (130:102). Po co?

Pozostałe typy znajdują się w rozwinięciu.

Woy9:

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Chauncey Billups – Nick Young – Brook Lopez – Kevin Love

Drużyna tygodnia: Denver Nuggets

Wpadka tygodnia: 3.porażki Heat (przy kontuzji LeBrona)

Wydarzenie tygodnia: Gra Nuggets z będącym w tle MeloDramatem i 3 x na granicy 130oczek (sobotni mecz 127pkt)!

Bob:

MVP tygodnia: Kevin Durant

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Kevin Durant – Carmelo Anthony – Kevin Love – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: Oklahoma City Thunder

Wpadka tygodnia: Cavaliers w Los Angeles

Wydarzenie tygodnia: Wciąż przedłużające się rozmowy transferowe Anthony’ego.

Karminadel24:

Piątka tygodnia: Baron Davis – Derrick Rose – Kevin Durant – Zach Randolph – Kevin Love

Drużyna tygodnia: New Orleans Hornets

Wpadka tygodnia: Miami Heat

Wydarzenie tygodnia: Melodramat

Sajmon:

Piątka tygodnia: Steve Nash – Derrick Rose – Kobe Bryant – Zach Randolph – Kevin Love

Drużyna tygodnia: Denver Nuggets

Wpadka tygodnia: Koniec serii wygranych wyjazdowych Miami Heat tuż przed granicą rekordu LA Lakers

Wydarzenie tygodnia: Łomot Cleveland Cavaliers w meczu z LA Lakers

Mac:

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Nick Young – Kevin Durant – Zach Randolph – Kevin Love

Drużyna tygodnia: Los Angeles Lakers

Wpadka tygodnia: obniżka formy Miami

Wydarzenie tygodnia: straszny pogrom Cavs w L.A.