Jazz-owy atak na nowojorskie uszy..

To były świetne, szybkie, miłe dla oka i efektowne zawody. Mecz w stylu run&gun! Kto nie widział to już odsyłam do torrentów czy urywków na Youtube. Z jednej strony rozpędzona lokomotywa z Salt Lake City, z maszynistą D-Williamsem (24pkt/12as/7zb), a z drugiej strony nowojorskie Metro z dowodzącym R-Feltonem (23pkt/11as/7az). Pojedynek tych dwóch playmakerów – notabene notujących życiowy sezon – był okrasą konfrontacji Jerry’ego Sloana z Mikem D’Antonim.

Diabłem z pudełka okazał się rezerwowy Sloana – C.J. Miles. Jego trafienia i dyspozycja dnia okazały się niezwykle cenne podczas konfrontacji czołowych sił Wschodu i Zachodu USA. Miles wraz ze świetnie grającym Deronem W. porywał publikę w Energy Solutions Arena.

Utah Jazz – New York Knicks 131:125 (31:32, 34:25, 35:37, 31:31)

Sloan w końcu miał wesołą minę i poklaskiwał z zadowolenia, patrząc na swoich pupili, z których aż 7. przekroczyło 10-oczek – Bell, Jefferson, Millsap czy nowy obywatel Stanów Zjednoczonych – Mr. Kirilenko.

10 oczek dodał również – wracający po kontuzji pleców – Memo Okur.

Jazz zanotowali bardzo dobrą skuteczność na poziomie 58% i notując zespołowo aż 31 asyst.

Nowojorczycy podążając śladem Milesa, też mieli udane wsparcie z ławki. Shawne Williams wykorzystując ciągłą absencję Danillo Gallinariego zanotował rekordowe w karierze 25oczek (7/8 za trzy!). Obie drużyny udanie walczyły rzutowo zza łuków. Jazz oddali 10.celnych a Knicks 14. celnych rzutów za trzy.

Bill Walker – następny rezerwowy – dodał 23 oczka. Ten wynik to jego rekord sezonu. Udane spotkanie rezerwowych niestety nie pokryło problemów z faulami i mniejszą liczbę punktów Amare Stoudemire’a (łącznie 22 oczka). STAT grał tylko 16 minut w 3. pierwszych odsłonach a swoje 10 oczek zdobył już w pierwszej kwarcie!

Była to piąta z rzędu porażka Knicks z Jazz – manami. Istotnym faktem było też brak zmiennika dla Feltona. Tony Douglas ma problemy z Achillesem i zagrał 4 minuty..

Najlepsi strzelcy: Miles 24 (5zb), Williams 24 (12as, 7zb), Jefferson 19 (6zb) – Williams 25, Walker 23, Felton 23 (11as, 7zb)

Boxscore

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *