Ginobili i Bonner ogrywają Bucks

Matt Bonner zdobył wszystkie ze swoich 17 punktów w drugiej połowie, gdy jego Spurs odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Prowadzenie którego już nie oddali. Równy, dobry występ zanotował Manu Ginobili – 23 punkty i 7 zbiórek. Liderem Bucks był natomiast Andrew Bogut – 15 punktów, 14 zbiórek i 4 bloki.

San Antonio Spurs (33-6)
21 22 22 26 111
Milwaukee Bucks (14-22)
26 25 15 18 103

Spurs przegrywali jeszcze mając niecałe 9 minut do końca. Wtedy po rzucie z dystansu Bonnera wyszli na jednopunktowe prowadzenie, które zapoczątkowało serię 11-2. W tym fragmencie Red Rockett sam zdobył 8 punktów.

Mamy graczy, którzy to robią każdego wieczora. Każdy zawodnik tej drużyny przyczynił się do wygranych w jakimś meczu. Potrzebowaliśmy bodźca do gry ofensywnej w drugiej połowie, a mi się udało trafić kilka rzutów.Matt Bonner

Po uzyskaniu kilkupunktowej przewagi na mniej niż 6 minut do końca wydawało się, żę Spurs spokojnie dokończą spotkanie. Bucks mieli jednak inne plany. Jeszcze raz zerwali się do ataku, ale 1 punkt straty to była dla nich bariera nie do przejścia.

Inni gracze grają dobrze każdego wieczora. To przełożyło się na nasze wyniki w tym sezonie. Nie liczymy na jednego gracza, który ma nas prowadzić do wygranej każej nocy.Tim Duncan

Bucks po niezłych meczach wyraźnie obniżyli loty. Przegrali 4 z ostatnich 5ciu spotkań. Wczoraj poza wspomnianym Bogutem na słowa pochwały zasłużyłi John Salmons (17 punktów) i Ersan Ilyasova (11 punktów, 10 zbiórek).

San Antonio jest jedną z nielicznych drużyn, które bez względu na wszystko nie notują skoków i spadków formy w trakcie meczu. Oni grają po prostu równą koszykówkę przez pełne 48 minut. My tego nie zrobiliśmy i dlatego ponieśliśmy porażkę. Spurs zagrali dobry mecz.Earl Boykins

Ciekawostki:

• Bucks mieli wczoraj ponad dwa razy więcej strat niż Spurs (11 do 5).
  • Do składu Bucks po kontuzji powrócił Drew Gooden.
  • Bucks zagrali najwięcej w tym sezonie spotkań z zespołami, które mają więcej zwycięstw niż porażek.
  • Spurs przez cały dotychczasowy sezon zaczynali spotkania tą samą piątką.

Spurs: Duncan 16 (8zb), Jefferson 0 (6zb), Blair 5, Parker 8 (9ast), Ginobili 23 (7zb), a także McDyess 8 (5zb), Bonner 17, Hill 4 (6zb), Neal 10 (6zb)

Bucks: Ilyasova 11 (10zb), Mban a Moute 7, Bogut 15 (14zb, 4bl), Dooling 5 (6ast), Salmons 17, a także Maggette 9, Boykins 12, Gooden 8, Brockman 0, Douglas-Roberts