Wade i James ciągle na fali!

19.wygrana w ostatnich 20. meczach Heat

Najlepsi gracze Konferencji Wschodniej w NBA (czy ktoś pamięta by dwóch graczy z jednej konferencji podzieliło wybór miesiąca?) po raz kolejny – licząc końcówkę grudnia i początek stycznia – udanie zaprezentowali się swojej publiczności. Flash zanotował kolejny popis strzelecki na poziomie 34 oczek, a LBJ miał 25 pkt, 9 as, 6zb i obaj poprowadzili Żar do 28.wygranej w obecnym sezonie.

 

W dodatku Chris Bosh zaprezentował się całkiem solidnie notując dublet na poziomie 19pkt i 12zb, wykorzystując przedłużającą się absencję Drew Goodena.

Osłabione pod koszem Kozły nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki na obu tablicach, przegrywając wyraźnie zbiórkę 34-47..

Ponadto skuteczna i agresywna defensywa gospodarzy zatrzymała skuteczność rzutów z gry rywali poniżej 40%!

Miami Heat – Milwaukee Bucks 101:89 (26:20, 21:31, 26:19, 28:19)

Heat tym samym, potwierdziło dyspozycję ostatnich spotkań, a w trzech z rzędu meczach – na przestrzeni drugiej połowy – zatrzymali rywali poniżej 40 oczek i poniżej 40% skuteczności!!

Wade, który również został graczem ostatniego tygodnia, ma średnią punktową pięciu ostatnich spotkań równą 35 oczkom.

 

Przyjezdnym na pewno zabrakło formy Earla Boykinsa z ostatnich spotkań (tylko 6 oczek i 2/8 z gry), a skrzydłowi Maggette i Mbouh A Moute trafili wyłącznie po jednym rzucie z gry..

Wiadomość dla fanów Heat, Udonis Halsem wypowiedział się w sprawie powrotu planowanego na marzec!

Ponowna konfrontacja, ale już w Wisconsin i szansa na rewanż dla Kozłów już za 2 dni!! Najpierw trenera Skilesa czeka wyjazdowy mecz w Orlando..gdzie może być znów ciężko..

Najlepsi strzelcy spotkania: Wade 34, James 25 (9as, 5zb), Bosh 19 (12zb) oraz Salmons 18 (6as), Bogut 16 (8zb), Dooling 14 (5as)

Boxscore

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *