Gortata 16 punktów w porażce Słońc

A miało być tak pięknie. Po jednej stronie najsłabsza drużyna konferencji, czyli Sacramento Kings. Po drugiej Phoenix Suns i Marcin Gortat. Niestety skończyło się na siedemnastej porażce „Słońc” w sezonie i career-high DeMarcusa Cousinsa.

Legitymujący się bilansem 6-24 Sacramento Kings to najniżej sklasyfikowany zespół w tabeli konferencji zachodniej. W całej NBA gorzej spisują się tylko Cleveland Cavaliers (8-26). Przybywający do Kalifornii Phoenix Suns (14-17), do których w grudniu przeniósł się Marcin Gortat, mieli więc wielkie nadzieje na odniesienie zwycięstwa. Niestety, skończyło się inaczej…

Sacramento Kings 94:89 Phoenix Suns (17:27, 22:21, 26:25, 29:16)
Cousins 28, Garcia 20 (11 zb.), Casspi 14 (10 zb.) oraz Nash 20 (12 as.), Carter 17, Gortat 16

Koszykarze z Arizony rozpoczęli mecz od mocnego wejścia w pierwszej kwarcie, zakończonej 10-punktowym prowadzeniem. Za konkretne rozprowadzanie ataków Suns wziął się tego wieczoru Steve Nash, jednak dzielnie pomagał mu w tym Marcin Gortat, który po pierwszej, wygranej przez Phoenix 48:39 pierwszej połowie, miał na swoim koncie już 11 oczek. Po przerwie goście nie ustawali w natężonej ofensywie, a 10 spośród swoich 20 pkt. w trzeciej kwarcie zdobył Kanadyjczyk Nash, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 73:65. Niestety było to jedynie dobre złego początki.

W czwartej kwarcie trójki Izraelczyka Omriego Casspiego pozwoliły Sacramento najpierw zniwelować straty do gości, a następnie wyprzedzić ich z wynikiem. A wszystko na niespełna 26 sekund przed końcem meczu! W całym spotkaniu Casspi zaliczył w sumie 14 oczek i 11 zbiórek, jednak wczorajsza noc należała zdecydowanie do DeMarcusa Cousinsa, który zdobywając 28 pkt. zaliczył swój career-high. Po stronie Suns w ciągu 36 minut spędzonych na parkiecie Marcin Gortat zdobył 16 pkt. 20 oczek i 12 asyst dołożył Nash, a trzy pkt. mniej zdobył Vince Carter.

Ważne: Kings wygrali z Suns w elemencie zbiórek 60:32, co wskazuje na dalsze problemy z defensywą tych drugich.

Ważne 2: Dla nieśmiertelnego Granta Hilla wczorajsze starcie z Sacramento było 900 meczem w karierze!