Nuggets bez Anthony’ego nie sprostali Spurs

Carmelo Anthony z uzasadnionych przyczyn (śmierć siostry) nie był ze swoim zespołem w San Antonio, gdzie Spurs prowadzeni przez duet Ginobili Neal pokonali Nuggets po raz drugi w ciągu tygodnia.

Denver Nuggets (16-11)
27 29 33 14 103
San Antonio Spurs (25-3)
26 33 21 29 109

Manu Ginobili, który wymusił faul ofensywny w ostatniej akcji poprzedniego spotkania tych zespołów znów był kluczową postacią gospodarzy. Tym razem sposób w jaki pozwolił swojej drużynie na zwycięstwo nie był jednak tak kontrowersyjny. Argentyńczyk prowadził Spurs w wygranej aż 15 punktami czwartej kwarcie, w której zniwelowali wcześniejszą stratę z nawiązką. W sumie Manu uzbierał  22 punkty (a także 6 zbiórek). Dzielnym wsparciem dla niego był – rewelacyjny ostatnio – Gary Neal. Obrońca drugi raz z rzędu zdobył 22 punkty (5/7 za 3pkt). Zaskakujące jest to, że Neal mógłby tyle nie grać, gdyby nie uraz George’a Hilla. To pokazuje jak silny i wyrównany jest skład San Antonio.

In training camp I felt like a rookie. It felt like the game was going 100 miles per hour, but now it’s slowed down. I feel like I belong out there and the game is manageable for me.Gary Neal

Swój sukces gospodarze zawdzięczają także (a może przede wszystkim) trenerowi Popovichowi. Pop wziął czas w końcówce trzeciej kwarty (w której Nuggets trafili 5 trójek) i zmienił grę obronną na strefę. Plan wypalił znakomicie, a goście w ostatnich 12 minutach spotkania zdobyli zaledwie 14 punktów.

It was a huge fourth quarter. I’m still kind of in shock by the way we won it. – Manu Ginobili

Wśród nich wyróżnili się JR Smith występujący w pierwszym skłądzie w miejsce Anthon’ego i wchodzący z ławki Ty Lawson. Obaj zgromadzili po 22 punkty i 7 zbiórek. Dodatkowym wydarzeniem dla drużyny z Denver był powrót do gry Kenyona Martina. Skrzydłowy w 17 minut zdobył 8 punktów i 7 zbiórek.

I feel bad because I couldn’t help my team as much as I should against the zone situation. I think if we had made some shots early they would have gone away from it. We didn’t have a lot of cohesiveness against their zone attack.George Karl

Ciekawostka:

Start Spurs z wynikiem 25-3 jest 11 w kolejności najlepszym startem w historii całej ligi.

Nuggets: Martin 8 (5zb), Smith 22 (7zb), Nene 13 (5zb), Billups 20 (7ast), Afflalo 12 (10zb), a także Harrington 2, Andersen 4 (7zb), Forbes 0, Lawson 22

Spurs: Duncan 9 (9zb), Jefferson 16, Blair 2 (7zb), Parker 11 (9zb), Ginobili 22 (6zb), a także McDyess 0, Bonner 13, Quinn 2, Udoka 0, Neal 22, Splitter 12 (9zb)