Brown out, Silas in czyli pierwsza zmiana na ławce trenerskiej

Larry Brown, trener który trzykrotnie doprowadzał zespoły NBA do gry w Finałach ligi, oficjalnie pożegnał się ze stanowiskiem trenera w Charlotte Bobcats. Coach mający na koncie pracę z Knicks, Pacers, Sixers, Clippers czy Pistons, zostawił zespół z bilansem 9-19 jako czwartą od końca ekipę Wschodu..

Złoty medalista Igrzysk w Tokio, zastąpił swego czasu w klubie Michaela Jordana, Sama Vincenta. Teraz po blisko dwuletniej pracy z Rysiami, kończy przygodę z bilansem 88-104..

Znany jest już następca Browna (który nie wykluczone, że szybko znajdzie pracę i nowy klub – spekuluje już się na temat Clippers czy Sixers – tj. ekip, które trenował).

I met with Coach Brown two weeks ago about the team’s performance and what we could do to improve it. We met again this morning after practice. The team has clearly not lived up to either of our expectations and we both agreed that a change was necessary.

— Bobcats owner Michael Jordan on Larry Brown’s decision to step down.

Będzie nim Paul Silas – inny eks gracz ligi. Silas w przeszłości trenował w NBA przez 10 sezonów min.: Clippers (1980-83), Hornets (1999-2003) oraz Cavaliers (2003-05). Silas, na co dzień mieszka w Lake Norman czyli Północnej Karolinie..

 

Nowy trener Rysiów to trzykrotny mistrz ligi jako zawodnik, a w swojej karierze zdobył ponad 10tys oczek i 10tys zbiórek. To również były uczestnik All Star Game i zawodnik wybierany do najlepszych piątek ligi (piątka sezonu czy piątka obrońców). Ostatnio w 2005 roku, pracował z LeBronem Jamesem.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *