Coraz bliżej (święta) Birda!

WunderDirk był głównym aktorem hitowej potyczki minionej nocy, w której zmierzyły się czołowe teamy Wschodu i Zachodu. 26 oczek i 9 zbiórek Niemca – byłego MVP ligi – poprowadziło Mavs do zwycięstwa nad niepokonanymi przez 12. spotkań koszykarzami z Florydy. W spotkaniu – przy znakomitej obronie Shawna Mariona – nieco zawiódł oczekiwania swoich fanów, panujący MVP – LeBron James (tylko 19 oczek).

Najlepszą obecnie czwórkę ligi – Nowitzkiego – dzieli już tylko 10 punktów od 25. na liście wszechczasów Larry’ego Birda – czyli innej wielkiej czwórki. Dodam ,że w drafcie Nowitzki był przypisany do Celtów, a następnie doszło do wymiany za Paula Pierce’a. Myślę, że żaden klub tego nie żałuje, a każdy gracz spełnia oczekiwania!

Dallas Mavericks (22-5)
23 20 22 33 98
Miami Heat (21-9)
22 22 24 28 96

Drugim bohaterem tej potyczki okazał się Jet – Terry. Jego dwa ostatnie rzuty za trzy punkty i łącznie 19 punktów, WSZYSTKIE w czwartej odsłonie, dały Buntownikom wygraną kwartę i spotkanie, w dodatku hali Miami.

Mavs zaczęli od mocnego uderzenia. Po niespełna pięciu minutach gospodarze prowadzili 14:2, a pod koniec kwarty już było 23:10. Heat jednak przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej odsłony i w drugiej ćwiartce. Zdobyli 17. oczek z rzędu, nie tracąc nawet kosza. Na początku drugiej kwarty goście wyszli na prowadzenie 27:23 i gra się wyrównała.

W swoim 500. występie podczas sezonu zasadniczego Dwayne Wade zaliczył 22 oczka, będąc czołowym strzelcem gospodarzy. Ponadto do gry – po kontuzji – wrócił Mike Miller, ale niestety przestrzelił wszystkie swoje cztery próby rzutów..

Na cztery minuty przed końcem spotkania Mavs prowadzili 81:77 i nie oddali już jej rywalom do końcowej syreny.. Pomimo faktu, iż Heat próbowali niwelować przewagę, a przez chwilę było już tylko 91:90 dla gości, Shawn Marion (7pkt/13zb) i Dirk Nowitzki zachowali stalowe nerwy i celnymi osobistymi dali 22.wygraną w sezonie swojemu trenerowi Rickowi Carlisle.

Team z Teksasu zatrzymał gospodarzy na niskiej bo 40-procentowej skuteczności z gry. Ławka Mavs ograła ławkę Heat 36-28, a rezerwowi łącznie zdobyli w tym meczu wiele bo 64 oczka!

LeBron trafił tylko 6 z 17 rzutów, będąc blisko i twardo krytym przez Matrixa. Mimo tego faktu i tak niewiele mu brakło do Triple Double (19/10zb/7as)

Najlepsi strzelcy meczu: D.Wade 22, L.James 19 (10 zb), C.Bosh 19 oraz D.Nowitzki 26, J.Terry 19, C.Butler 13