LeBron znów odprawia swój były team

Kryzysu w ekipie Byrona Scotta ciąg dalszy..

Miami Heat grali u siebie z Cleveland Cavaliers. Poprzedni mecz z Ohio wywołał wielkie zainteresowanie, jednak samo spotkanie okazało się nierównym pojedynkiem, zdominowanym przez LeBrona Jamesa. Minionej nocy na Florydzie, byliśmy świadkami zgoła innego scenariusza, a losy spotkania toczyły się do ostatnich minut. Żar dążył do poprawienia swojego rekordu, 9. wygranych z rzędu, co najmniej 10-punktową różnicą. Skończyło się jednak tylko na zwykłej 10.wygranej, a przy okazji James Jones trafił kolejne trzy trójki – co oznaczało, iż Heat wygrali 12. raz pod rząd, kiedy ten skrzydłowy trafia co najmniej 3 takie próby!

Miami Heat – Cleveland Cavaliers 101-95 (24-26,22-23,27-22,28-24)

Kawaleria mocno zaskoczyła gospodarzy, głównie za sprawą bardzo dobrej skuteczności Daniela Gibsona (26pkt;4x3pkt) i postawy Andersona Varejao (18pkt/15zb). Niestety Cavs zabrakło skuteczności w drugiej fazie meczu. Wówczas źle wyregulowane celowniki Mo Williamsa (1/10 za 3pkt!!) i Antawna Jamisona (5/18 z gry) obniżyły loty Cavsów. Skuteczność z gry okazała się kluczowa w perspektywie całego spotkania..

Po 24 minutach spotkania, mocniej do gry włączyli się liderzy Heat. Dwayne Wade, notujący wysoką formę od kilku dobrych spotkań, potwierdził ,że nagroda gracza tygodnia nie wpadła mu w ręce z przypadku.

Flash trafił 10 z 18 rzutów, zebrał 6 piłek i zanotował tylko jedną stratę. Drugi lider zespołu trenera Spoelstry – LeBron James – zanotował rekord zbiórek w jednym spotkaniu tj. 13. LBJ trafiał co trzeci rzut z gry (5/15) ale nadrabiał wejściami pod kosz, a następnie po faulach, osobistymi (11 celnych). Inny eks Kawalerzysta – Illgauskas – podczas swoich 18 minut gry, zebrał 8 piłek i dodał 4 oczka do dorobku drużyny.

Dla Heat była to 19. wygrana w tym sezonie. Następne potyczki będą już nieco trudniejsze, gdyż w kolejce pięciu spotkań, czeka na nich potyczka z Knicks, Mavs czy Suns.

Dla Cavs ostatni mecz na Florydzie oznaczał przedłużenie niechlubnej serii przegranych do 9! W Ohio pojawiają się plotki o zmianach personalnych w zespole, zaczynając od wymian graczy, nawet na osobie trenera kończąc..

Czołowi punktujący: D.Wade 28, L.James 21 (13 zb), C.Bosh 16 i D.Gibson 26, A.Varejao 18 (15 zb), A.Jamison 15