Dzień po dniu…Historia NBA od A do Ą

16.XII

Urodziny obchodzą m.in.

Kelenna Azubuike (27 lat)
Clifford Robinson ( 44 )
Orlando Woolridge (51)

Ciekawostki:

  • 1961.Wilt Chamberlein z Warriors w meczu z Chicago rzucił 50 punktów, zaczynając swoją serię siedmiu meczy z rzędu w których rzucał 50 punktów. W przeciągu swojej kariery Wilt przekraczał barierę 50 oczek 118 razy, Jordan 31.
  • 1966. W Buffalo w stanie New York urodził się Clifford Robinson, który występował na parkietach NBA 18 sezonów.

Dziś będzie o wielkiej wojnie na parkiecie, ucieczce Carmelo Anthonego oraz naszym dzisiejszym solenizancie Cliffordzie, a właściwie o jego twarzy, która była widoczna na jednym z najbardziej pamiętnych obrazków w historii NBA. Odpalamy codzienną dawkę Historii mojego autorstwa. Zapraszam.

Bez zbędnego wstępu przystępuję od razu do kolejnej bitwy w historii koszykówki za oceanem, która według internautów była największą bez udziału kibiców, po bójce Artesta w fanami w „The Palace”, pamiętacie pisałem o tym?

16.XII 2006 roku w Nowym Yorku za czasów kiedy w klubie  rządził Isiah Thomas jego „Starbury”, i grał jeszcze Eddy Curry, czyli generalnie nieciekawych momentów dla Spika Lee i wszystkich których Knicks obchodzą, do Medison zawitała ekipa Denver Nuggets z Melo, Cambym, Nene, J.R.Smithem i Andre Millerem na samym początku swojej podróży przez pierwsze rundy Playoffs.

W chwili kiedy mecz był już rozstrzygnięty a na parkiecie w ekipie z Denver grali jeszcze, co dziwne i dla niektórych niepotrzebne, Melo, J.R i Nene, Isiah Thomas wpuścił na parkiet wściekłego byka w postaci Mardy Collinsa, który zagrał w tym spotkaniu aż 49 sekund. Upokorzeni kolejną bolesną porażką gracze Knicks (100-123), i ich byczek posunęli się o jeden krok za daleko i na parkiecie wybuchła wojna:

Po dziś dzień mam w pamięci sytuację gdy Carmelo Anthony po uderzeniu Jareda Jeffriesa, uciekał ile sił w nogach żeby czasem nie dostać ciosu wstecznego, w sensie by Jared nie miał okazji na oddanie ze zdwojoną siłą. Nie świadczyło to o odwadze Melo, ale o tym że boi się potyczki z Jeffriesem.

Spotkanie to sędziował Dick Bavetta i postanowił po zdarzeniu usunąć całą dziesiątkę zawodników z parkietu. Mardy po potraktowaniu J.R.Smitha do dziś, gdziekolwiek gra, jest najbardziej nielubianym przeze mnie graczem, a Melo największym tchórzem. Z całej sytuacji Stern i reszta władz NBA wyciągnęła wnioski i nałożyła na graczy uczestniczących w bójce kary w postaci:

Carmelo Anthony 15 meczy pauzy, bez wynagrodzenia ponad 600 tyś $, Nate Robinson i J.R.Smith po 10 meczy i ponad 100 tyś $ z pensji, a Mardy Collins niespełna 50 tyś $ i tylko 6 meczy. Isiah Thomas nie dostał nic a powinien…

16.XII w ubiegłym roku po raz drugi po Buzzer Beaterze o deskę z Heat, Kobe upokorzył swoich przeciwników, tym razem w Bradley Center. A po tym rzucie Lakers zwyciężyli Bucks po dogrywce 107-106.

Co do Cliffa Robinsona to nie chce patrzeć na niego przez pryzmat tej sytuacji ale chyba każdy z Was pamięta tę akcję Jordana no i oczywiście minę Robinsona.

Jeżeli ktoś nie pamięta jego występu w All-Star w roku 1994, nie pamięta że został 6th Man of The Year w roku 1993 i że był podstawowym elementem układanki w Suns czy Blazers to niech popatrzy na to:

Ja też potrafię Vince !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *