Ainge: Rondo nie zagra przez parę tygodni

Jak podaje Danny Ainge w rozmowie z portalem Weei, Rajon Rondo nie pojawi się na parkiecie przez około 2 tygodnie. Powodem takiej absencji jest uraz lewej kostki koszykarza.

Oficjalna strona internetowa zawodnika donosi również, iż Rondo nie zagra w dzisiejszym meczu Boston Celtics przeciwko Atlanta Hawks. Sam zainteresowany mimo wszystko jeszcze niedawno podkreślał, iż prawdopodobnie w tym spotkaniu wystąpi. Niestety, jak donosi dyrektor wykonawczy C’s Danny Ainge lekarze nie pozostawiają złudzeń.

„Rajon, I think, will be out for a couple of weeks, anyway” – powiedział Ainge.

Rondo skręcił swoją lewą kostkę w czwartej kwarcie wczorajszego meczu przeciwko New York Knicks. Warto przy tym dodać, iż niemal od początku sezonu pierwszy playmaker Celtics gra z niedoleczonym urazem ścięgna podkolanowego, także w lewej nodze.

Przerwa w grze Rajona oznacza zatem więcej minut dla jego bezpośredniego zastępcy, a więc Nate’a Robinsona, który w dotychczasowych występach notuje średnio 7.7 punktu i 2.3 asysty na mecz. Rondo jest natomiast liderem NBA w średniej liczbie asyst, która na ten moment wynosi 13.7.

1 Odpowiedź

  1. Woy9 napisał(a):

    Bez Rondo już 12. ste z rzędu. Shaq w czołówce All Star. Celtowie na razie idą na finał ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *