Pistons rozbili Hawks w IV kwarcie

Świetna końcówka spotkania w wykonaniu Pistons pozwoliła im na odniesienie 8. wygranej w sezonie. Prowadzeni przez Tracy’ego McGrady’ego gospodarze rozbili w IV kwarcie Hawks aż 39-19 i pokazali, że po bolesnej porażce z Raptors nie ma już śladu.

Atlanta Hawks (16-10)
19 18 24 19 80
Detroit Pistons (8-18)
28 21 15 39 103

Patrząc na skład Pistons z perspektywy możliwości ich graczy można się drapać w głowę dlaczego ich bilans jest tak słaby. Przecież gracze tacy jak Hamilton, Wallace, Prince, Villanueva, Gordon, McGrady czy Stuckey nie oduczyli się wygrywania z dnia na dzień. Wczoraj wystarczyło, że 3 z nich pokazało więcej swoich możliwości by pokonać faworyzowanych Hawks.

We know we are a much better team than our record shows. We were desperate to get a win tonight after what we did against Toronto.Charlie Villanueva

Hamilton rzucił 24 punkty, Villanueva dołożył 23 punkty i 11 zbiórek, a McGrady w końcu zaczął trafiać z dystansu (4/6 za 3pkt, przy dwóch udanych próbach przez dotychczasową część sezonu). Spotkanie nie było jednak łatwe. Pistons prowadzili po dwóch kwartach 12 punktami, by w kilka minut trzeciej odsłony wszystko stracić. Wówczas mogły im się przypomnieć demony przeszłości ze spotkania z Raptors, gdy zostali rozbici w ostatnich minutach meczu. Tym razem jednak zespół był w stanie odpowiedzieć miażdżąc gości aż 39-19 w czwartej kwarcie.

That was huge. This game is fragile – don’t ever forget that. During a run like that, everyone is second-guessing themselves, but we did a great job of executing at that point and kept them from getting ahead of us. John Kuester

Hawks zabrakło wczoraj przede wszystkim dobrej gry rezerwowych. Gracze z ławki zdobyli w sumie zaledwie 14 punktów, co jest gorszym wynikiem niż średnia samego Jamala Crawforda. Grę próbowali ciągnąć Josh Smith – 26pkt i Al Horford 17pkt, 12zb. Tego dnia było to jednak zdecydowanie zbyt mało.

Give Detroit credit – they made shots. We turned the ball over, we let them run out on us, and we just didn’t get the job done.Larry Drew

Hawks: Smith 26, Williams 6 (5zb), Horford 17 (12zb), Bibby 14 (6ast), Evans 3, a także Crawford 2, Powell 4, Wilkins 4, Pachulia 0, Teague  4

Pistons: Prince 10 (5zb), Monroe, Wallace 2 (5), Hamilton 24, Stuckey 16 (10ast), McGrady 16 (6zb), Wilcox 5, Gordon 2, Villanueva 23 (11zb)