Heat wzięli rewanż na Jazz i wygrali 6. raz z rzędu

Pamiętacie 3 trójki z rzędu i 11 punktów w końcówce regulaminowego czasu, podczas listopadowego spotkania Jazz-manów z Heat na Florydzie? Wówczas Paul Millsap zanotował najlepszy występ w karierze. Minionej nocy gracze Erika Spoelstry już nie pozostawili skrzydłowego Utah bez takiej swobody w zdobywaniu punktów.

Do trzeciej kwarty wszystko wskazywało na wyrównane spotkanie, a drużyny szły w przysłowiowe „łeb w łeb”. O ile przyjezdni prowadzili 6-cioma do przerwy, o tyle gospodarze zagrali świetne 12 minut po przerwie i przed ostatnią odsłoną prowadzili jednym punktem.
Wówczas do gry wkroczyli dwaj najlepsi gracze w talii trenera Spoelstry.

Dwayne Wade i LeBron James nie tylko prowadzili atak swojej drużyny, ale również zmobilizowali siebie i kolegów do jeszcze lepszej gry w defensywie.
Liderzy Miami zdobyli łącznie 61 oczek, a LBJ był o krok od triple double, notując 7 zbiórek i 9 asyst.

Flash notował świetną skuteczność, trafiając 9 z 14 rzutów z gry. Wiecie co, najciekawszy fakt to jednak osobna trzeciego najlepszego gracza Heat w tym spotkaniu. Otóż najlepsze spotkanie w sezonie rozegrał litewski gigant – Illgauskas. Big Z zanotował dublet na poziomie 16 pkt i 10 zb, a ponadto po raz pierwszy od pięciu spotkań „zakłócił” atak Heat wychodząc przed Chrisa Bosha (dotychczas w serii zwycięstw Żaru, Big Trio zawsze prowadziło w statystyce punktów).

Uwaga: dzięki min. włączeniu się do walki o zbiórki Litwina, goście zdmoniowali walkę na tablicach w Energy Solutions – 42:28

Druga cenna sprawa to zatrzymanie gospodarzy, zaledwie i tylko na granicy jednego celnego rzutu za 3 pkt!! Skuteczność teamu Sloana to 7%!!!!

Najjaśniejszymi postaciami drużyny gospodarzy, okazali się Deron Williams i Al Jefferson.
Pierwszy zaliczył 21 pkt i 12 as, a drugi zanotował 25pkt i11zb. Bohater poprzedniej potyczki w Miami, Millsap, miał na koncie 18 oczek i 5 zbiórek.

Ponadto ławka Jazz odnotowała tylko 10 oczek. Podczas gdy przyjezdni mieli dwa razy tyle punktów z ławki tj. 20.

Utah Jazz – Miami Heat 98:111 (27:28, 23:28, 28:21, 20:34

Najlepsi gracze spotkania: Jefferson 25 (11zb), Williams 21 (12as), Millsap 18 (5zb) oraz James 33 (9as, 7zb), Wade 28, Ilgauskas 16 (10zb)

A już za chwilę o popisach strzeleckich Bargnaniego i Stoudemire’a, a także o 3. buzzer beaterach tej nocy!! Stay tuned.