Heat wzięli rewanż na Jazz i wygrali 6. raz z rzędu

Pamiętacie 3 trójki z rzędu i 11 punktów w końcówce regulaminowego czasu, podczas listopadowego spotkania Jazz-manów z Heat na Florydzie? Wówczas Paul Millsap zanotował najlepszy występ w karierze. Minionej nocy gracze Erika Spoelstry już nie pozostawili skrzydłowego Utah bez takiej swobody w zdobywaniu punktów.

Do trzeciej kwarty wszystko wskazywało na wyrównane spotkanie, a drużyny szły w przysłowiowe „łeb w łeb”. O ile przyjezdni prowadzili 6-cioma do przerwy, o tyle gospodarze zagrali świetne 12 minut po przerwie i przed ostatnią odsłoną prowadzili jednym punktem.
Wówczas do gry wkroczyli dwaj najlepsi gracze w talii trenera Spoelstry.

Dwayne Wade i LeBron James nie tylko prowadzili atak swojej drużyny, ale również zmobilizowali siebie i kolegów do jeszcze lepszej gry w defensywie.
Liderzy Miami zdobyli łącznie 61 oczek, a LBJ był o krok od triple double, notując 7 zbiórek i 9 asyst.

 

Flash notował świetną skuteczność, trafiając 9 z 14 rzutów z gry. Wiecie co, najciekawszy fakt to jednak osobna trzeciego najlepszego gracza Heat w tym spotkaniu. Otóż najlepsze spotkanie w sezonie rozegrał litewski gigant – Illgauskas. Big Z zanotował dublet na poziomie 16 pkt i 10 zb, a ponadto po raz pierwszy od pięciu spotkań „zakłócił” atak Heat wychodząc przed Chrisa Bosha (dotychczas w serii zwycięstw Żaru, Big Trio zawsze prowadziło w statystyce punktów).

Uwaga: dzięki min. włączeniu się do walki o zbiórki Litwina, goście zdmoniowali walkę na tablicach w Energy Solutions – 42:28

Druga cenna sprawa to zatrzymanie gospodarzy, zaledwie i tylko na granicy jednego celnego rzutu za 3 pkt!! Skuteczność teamu Sloana to 7%!!!!

Najjaśniejszymi postaciami drużyny gospodarzy, okazali się Deron Williams i Al Jefferson.
Pierwszy zaliczył 21 pkt i 12 as, a drugi zanotował 25pkt i11zb. Bohater poprzedniej potyczki w Miami, Millsap, miał na koncie 18 oczek i 5 zbiórek.

Ponadto ławka Jazz odnotowała tylko 10 oczek. Podczas gdy przyjezdni mieli dwa razy tyle punktów z ławki tj. 20.

Utah Jazz – Miami Heat 98:111 (27:28, 23:28, 28:21, 20:34

Najlepsi gracze spotkania: Jefferson 25 (11zb), Williams 21 (12as), Millsap 18 (5zb) oraz James 33 (9as, 7zb), Wade 28, Ilgauskas 16 (10zb)

A już za chwilę o popisach strzeleckich Bargnaniego i Stoudemire’a, a także o 3. buzzer beaterach tej nocy!! Stay tuned.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *