Powroty Howarda i Reddicka nie pomogły..

Pomimo wielkich pochorobowych powrotów – Reddicka i Howarda – nie udało się Magikom ustrzelić Jastrzębi. Wygrana zespołu Larry’ego Drew jest tym bardziej znacząca, a zwłaszcza wówczas, kiedy Hawks musieli grać bez swojego lidera Joe Johnsona.

Josh Smith okazał się kluczowym graczem przyjezdnych, w pojedynku czołowych defensorów ligi, wypadł lepiej od Dwighta Howarda (19pkt/13zb/4blk).

 

W dodatku Mike Bibby (13pkt/7as) trafił trójkę w ostatniej minucie spotkania, dzięki, której Jastrzębie na dobre uciekły rywalom.

Co ciekawe, 14.wygrana w tym sezonie teamu z Georgii, okazała się pierwszą od 29. października 2008 roku, odniesioną w Orlando! Była to tym samym też szósta wygrana Hawks w siedmiu ostatnich konfrontacjach z ligowymi przeciwnikami.

Kluczem w tym spotkaniu – co jest oczywiste przy niskim wyniku – okazała się skuteczność z gry i obrona na obwodzie. W niej Jastrzębie dominowały do końca, pozwalając teoretycznie silniejszemu w tym spotkaniu przeciwnikowi, na 4 celne z 22 oddanych rzutów zza łuku!

Atlanta Hawks też jednak nie trafiali specjalnie lepiej, bo zaledwie z 39% skutecznością, ale pozwalali jedynie na coś więcej Dwightowi Howardowi (14pkt/13zb) i Vince’owi Carterowi (18pkt/8zb). goście wymusili 17 strat Magików.

Co istotne i jedyne wytłumaczenie na nieporadność w ataku Orlando, to fakt absencji Jameera Nelsona, który w zeszłym tygodniu notował wysokie loty (teraz musi zmagać się z grypą).

Al Horford zanotował solidne zawody i rzucił przy asyście Supermana, 16oczek, zbierając 10 piłek.

Po stronie Hawks pierwsze punkty w sezonie zdobył krewniak Dominque’a Wilkinsa – legendy Hawks – Damien Wilkins. Wilkins zasilił szeregi teamu z Atlanty przed tygodniem i w dwóch poprzednich meczach nie miał okazji punktować rywali..

Marcin Gortat zagrał tylko 9 minut i statystycznie wypadł bardzo blado..2pkt/3zb/1blk/1as.

Następne cztery spotkania to wycieczka Magików na Zachód i konfrontacje z zespołami: Blazers, Jazz, Clippers i Nuggets.

Orlando Magic – Atlanta Hawks 74:80 (19:19, 15:17, 19:18, 21:26)

Najlepsi strzelcy: Carter 18 (8zb), Howard 14 (13zb), Redick 11 oraz Smith 19 (13zb), Horford 16 (10zb), Jamal Crawford 15

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *