Trójka Allena na ratunek Celtics

Boston Celtics umocnili się na pierwszym miejscu konferencji wschodniej, pokonując przed własną publicznością Portland Trail Blazers 99:95. Wygraną gospodarzom zapewnił niezawodny w końcowych minutach Ray Allen.

Blazers (8-10) okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem. W pierwszej połowie twardo prowadzili grę popisując się świetnymi kontratakami, przez co wygrali 49:48. Po przerwie sytuacja zbytnio się nie zmieniła. Prowadzenie zmieniało się kilka razy i dopiero w czwartej kwarcie Celtics (14-4) zdołali odskoczyć rywalowi i to na 16 punktów.

Wtem sytuacja gospodarzy zaczęła się niepokojąco zmieniać. Kolejne straty piłek i kontry doprowadziły do tego, iż po jumperze Brandona Roya tuż sprzed nosa Paula Pierce’a strata Portland spadła do zaledwie jednego punktu.

W kolejnej akcji, gdy zegar wskazywał niecałe 15 sekund do końca gry, piłkę dziesiątym metrze na wprost kosza miał w swoich rękach „The Truth”, który musiał dojść do wniosku, że koleś który może załatwić tę trójkę stoi w lewym rogu parkietu… po czym oddał piłkę Rayowi Allenowi, a ten jedyną w tym meczu trójką w swoim wykonaniu zapewnił Bostonowi czternastą wygraną w sezonie.

„To po prostu zaufanie. Ciągle powtarzamy sobie o tym na treningach. Jak widać to czasami działa.” – powiedział Doc Rivers. „On jest wielkim, wielkim shooterem i zawsze musisz sobie zdawać sprawę, w którym miejscu parkietu akurat stoi. Allen może pudłować wszystkie trójki w meczu, ale tą jedną, najważniejszą trafi zawsze.” – trener Nate McMillan o Rayu Allenie.

Strzelcy: Najwięcej punktów w wygranej nad Blazers zdobył Pierce – 28. Dla Portland najlepiej strzelał Wesley Matthews – 23 pkt. (5/9 za trzy)

Ważne: Dla Celtics było to już piąte zwycięstwo z rzędu, natomiast dla Blazers piąta z rzędu porażka.

Rajon Rondo Assist Report: 10 (średnio 13.8 na mecz) + 10 punktów.